Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kezdő országúti kerékpáros...

Kezdő országúti kerékpáros vagyok és nem tudom milyen stoplit vegyek a cipőmhöz (Shimano SPD-SL) pirosat, kéket vagy sárgát?

Figyelt kérdés
A különbséget aki nem tudná: piros:0°-ot tudod mozgatni a lábad kék:3° (de ebben nem vagyok biztos) és sárga:6° amúgy csak kisebb túrákra pl balatonkörre meg ilyenekre megyek vele+közlekedés

2018. ápr. 23. 10:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Ugyan te dolgod de szerintem sokkal jobban járnál egy sima spd pedállal+cipővel. Ugyanis olcsóbb, tartósabb és van járó talpa, ami előny ha közlekedésre használod és előfordul hogy sétálnod is kell. Az spd sl (outi stoplija nem fém hanem műanyag ami jobban kopik és járni se tudsz benne rendesen. Szerintem nem éri meg főleg egy kezdőnek. De sokan konzervatívak..outira csakis outi pedál. Szerintem gondold át mert nem praktikus.

Ha mégis spd sl kell akkor jobb ha pár fokot tudod mozgatni a lábad.

2018. ápr. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 szlory ***** válasza:

Ez a rendszer 3 csavaros, így a helyes lábtartásodat pontosan le tudod egyeztetni vele. Viszont szögelfordulásra egyénenként változó mértékben szükség van - főleg, ha "kacskán tekersz", szerintem ez pont a kezdő ill. hobbista szinten szokszor fordul elő. A 6 fok amúgy nem sok, pl. a Look Deltáknál 10fok feletti elfordulást engedő stopli is van. Ha SPD-SL, akkor a pirosat javasolnám. És hozzá való gumibugyit, pontosan a sétálás miatt. Ezek a cuccok kopnak rendesen.


Megjegyzem a teljesség kedvéért, hogy nincs saját használatban SPD-SL rendszerem.


És megerősíteném az előttem szólóval: ha inkább közlekedni és túrázni jársz (pl. balatonkör) - és még nincs meg az a cipő, akkor gondold meg, hogy kell-e neked ennyire speciális rendszer. Jobban lehet vele tekerni, de vajon a te esetedben ki lesz a gép annyira hajtva, hogy észlelhető legyen?

2018. ápr. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 tothp ***** válasza:
Szerintem is SPD. A look túl direkt. A stopli erősen fogyóeszköz, ha néha gyalogolsz vele.
2018. ápr. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előttem lévőkkel én is "MTB" pedalt használok orszagutin. Sokkal praktikusabb, ha nem versenyzel komolyabban.
2018. ápr. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Melyiket választottad végül?
2023. júl. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!