Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen MTB lánc kell ehhez?

Milyen MTB lánc kell ehhez?

Figyelt kérdés

Ki tudom cserélni egymagam?

https://www.youtube.com/watch?v=Zo-8ofvdxQo

Ez alapján igen, de nem tudom mikre kell figyelnem.


Hajtómű: Shimano FC-M552 Hollowtech II, 42x32x24T, 175mm, 3x10-seb., középcsapágy PressFit SM-BB91-41


Milyen láncot rendeljek?



2018. ápr. 24. 17:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy ki tudod cserélni. Két dolog kell hozzá:

-kb négy speciális szerszám

-amivel szétszeded a láncot

-amivel a műanyag pöcköt kitekered, bár megteszi bármilyen más szerszám is, nem szokták erősen beletekerni.

-amivel leveszed vagy meghúzod a lockringet,

-meg az a láncos valami, amivel közben ellentartasz

-minimális tapasztalat/műszaki érzék


egyébként a srác mindent elmond.


10 sebességes lánc kell 30 sebességhez. mondjuk olyannal nemigazán találkoztam, hogy egy hajtókar hollowtech-es, azt a középcsapágyra mondják, neked pedig pressfit-es van. valaki javítson ki, ha tévedek.

2018. ápr. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 szlory ***** válasza:

Hajtáscserénél a következőkre kellene figyelni.

1) 10-es láncot vegyél, ne 9 vagy 11 sebességeset. Feltehetőleg a 116szemes, átlagos kiszerelés jó lesz neked, de méretre kell majd igazítanod (rövidíteni).

2) Ahogy a videó is mutatja - a lánc csere általában sor cserével is jár. Hogyha nem tudod eldönteni, kopott-e a soron valamelyik fogaskerék, akkor is rendelj sort. Legfeljebb nem azonnal használod majd el.

3) A sor lehet alubakos, acélbakos(, karbonbakos). A kazettatested lehet alu v. acél. Az alu test puhább, arra tilos acélbakosat feltenni. Ezekre figyelj oda. Mágnes a barátod, ha nem tudod, mid van.


Én (ha nem kell alubakosnak lenni) rendelnék egy Deore vagy SLX szintű sort és egy XT láncot. Így ránézésre, a mostani komponensek szintjéhez képest ez jó kombó lehetne, az XT szintű lánc kellően lassan kopik, szerintem megéri a felárat. De ez szubjektív.

2018. ápr. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


itt találtam használati útmutatót

[link]


Ezt néztem ki, most csontra lemostam, csak szerszámom nincs hozzá.


Ahogy elnézem a zuhanyban az első nagy lánckeréken nem fekszik fel a lánc, amúgy ledobja menet közben kis emelkedőn, vagy akár lejtőn ha rátaposok.

Olyankor meg csúszok előre a nyeregből :(


[link]


Gondolom megnyúlt a lánc. Vajon ha egy szemet kiveszek, akkor azzal használhatom tovább?


Nem spórolni akarok, csak macera amíg most eljutok szervizbe, beadni több nap jelenleg, amíg megrendelem szintén 1 hét.



Milyen szerszámok kellenek?



Kell az a harapófogó szerű láncszemösszehúzó?

Kell a patentszegecs csapszeg kitoló, láncbontó szerszám?


Mi kellhet még?


Esetleg lehet, hogy más gond van a láncfeszítő, vagy váltó körül?

Mondjuk ebből szerviz lesz már látom :DD

2018. ápr. 25. 16:03
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]


ez még mindenképpen.

nem lesz úgy jó, nem a lánc teljes hossza számít, hanem a láncszemek egyenként. egyébként csak végső stádiumú láncnyúláskor kell kazettát cserélni a lánccal együtt, egy kazettán elvileg elkopik 2 lánc is. ha túl sokáig hagyod, és már ugrik a lánc, akkor kell cserélni a lánctányérokat, kazettát is. ehhez még ajánlatos lenne egy láncnyúlás mérő cucc is, az tényleg filléres. amúgy ha slx kategóriás komponensek vannak a bringán, akkor én azt már biztos, hogy otthon csinálnám :D

2018. ápr. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 szlory ***** válasza:
He?! Nem fekszik fel? A képen nem látom jól, de a lánctányér tetején is így áll? Ugye az első váltó beállítását ellenőrizted, nem az gátolja meg véletlenül a helyre ugrást? A láncnyúlás mérőt pedig érdemes mindenkinek beszereznie otthonra, ha nem akar mindenért szervizbe szaladgálni. Most rámérhetnél, ha nem nyúlt a lánc, akkor pl a váltód a bibi. Ha viszont nyúlt, akkor ez már borzalmasan ki van nyúlva. Viszont akkor nem csak a nagy tányéron csinálná!
2018. ápr. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

ledobja az első legnagyobb tányéra láncot, de csak az. Ha középsőn használom akkor nincs ilyen gond.


Beszerzek egy ilyen lánctávolság mérőt, de addig is nem lehet vonalzóval méricskélni vagy nincs valami sablon amit egy műanyag lapból kivágok addig?

2018. ápr. 26. 14:21
 7/7 A kérdező kommentje:

A zuhanyban volt, úgyhogy szerintem ott azért nem feküdt fel, szóval a pedált nyomta a fal, lehet azért volt meglazulva a lánc és azért nem feküdt fel, nem volt meg a feszessége a helyhiány miatt.


Pár hónapja volt szervizben, csontra szétszedték, csak szóltak volna ha nem jó a fogaskoszorú.


Nincs 2 éves a bringa.

2018. ápr. 26. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!