Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A bmx-em külső gumijára ez...

FamiR kérdése:

A bmx-em külső gumijára ez van írva : inflate to 35 psi (240kPa) (2.5 bar). Ez azt jelenti hogy 2.5 bar a maximum amennyire felpumpálhatom, vagy csak annak a környékén kell tartanom a nyomást?

Figyelt kérdés
Már csak azért is furcsa ez, mert azt olvastam hogy bmx-nél 3 vagy nagyobb bar fölé ajánlott pumpálni,plusz én nem ugratásra használom,hanem simán tekerem járdán(tudom nem erre való,de nekem kényelmesebb mint a normál méretű bicikli).

2018. ápr. 24. 21:50
 1/4 Alex Fly ***** válasza:
A járdán nem tartsd semmilyen nyomáson. Semmi keresnivalója ott.
2018. ápr. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor aszfalton...Most komolyan egy szón kell kukacoskodni amikor nem is az volt a lényeg? Néhány embernek túl sok szabadideje van.
2018. ápr. 25. 09:18
 3/4 Alex Fly ***** válasza:

Egyáltalán nem mindegy a kettő:

- Aszfalton a lehető legmagasabb nyomást használd, a gördülési ellenállás csökkentése érdekében.

- Járdán viszont teljesen mindegy: tolni defektes kerékkel is lehet, ahol nem beszélhetünk guminyomásról.

2018. ápr. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

A járdán is lehet kerékpározni bizonyos esetekben !


Egyébként ha így van írva, az az üzemi nyomás, DE én még csak olyan gumikat láttam, ahol a "max inflate to" felirat szerepelt, ott ez a maximum.

2018. máj. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!