Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mit tegyek ha kerékpározás...

Mit tegyek ha kerékpározás közben lódarázzsal találkozok?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy amerre járok kerékpározni arra a 12km-ből 4-5 erdő mellett van. Gondolom ott biztos vannak. Találkoztam már őzzel, nyulakkal, fácán al. De a lódarázstól kicsit jobban félek. Felénk minden évben invázió van még a faluban is. Most meg ettől a meleg időtől gondolom még több lesz. Lehet tenni ellene valamit ha elkzed velem versenyezni? :)

2018. máj. 6. 12:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én szinte csak kisebb falvakon keresztül tekerek, amiket 5-10 km erdei/mező széli út köt össze. Még sose jutott eszembe a lehetőség, hogy egy megvadult lódarázs csődör kilómétereken keresztül üldözni fog, mert mindenáron meg akar csípni. Szerintem azok max véletlenül ütköznek az embernek, az meg elkerülhetetlen. Szemüveget vegyél fel meg ha lehet ne nyitott szájjal tekerj.
2018. máj. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
😄😄😄 sikíts!
2018. máj. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Fantom83 ***** válasza:
100%

Nem fognak üldözni,max akkor izgatod fel őket,ha megállsz pihenni,és be vagy fújva valami parfümmel,vagy spray-vel.

Akkor mindegyik téged akar majd belepni,beporozni,megharapni,megrágni,és megcsípni.


Ha ütközésnél a ruhád alá kerül,ne próbáld meg kivenni,üss oda,mázold szét,és rázd ki a pólódból,így csak egy két csípéssel megúszhatod.

2018. máj. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi, de 1-2 csípés sem kellemes. Soha nem parfümözöm magam kerékpározás előtt. Köszönöm a választ!
2018. máj. 6. 21:17
 5/8 Dreigang ***** válasza:
74%
Szemüveg, háló a sisak elején, és az alapból nyitott szájúak júniusban este felé egy szarvasbogár hímmel is gazdagodhatnak :-)
2018. máj. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
Egy lódarázsnak kisebb gondja is nagyobb annál, hogy kóbor biciklistákkal húzzon ujjat.
2018. máj. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szerintem nem.


[link]

2018. máj. 9. 17:49
 8/8 szlory ***** válasza:

Kérdező: először is köszi a cikket! Másodszor is - tégy különbséget egyedül tekerő, meg egy halom bringás körbe-körbe tekerése között. Ha én laknék abban az oduban, én péklapáttal kergettem volna őket a 2. kör után! :D


De tényleg. Figyu. A raj nagyjából észre sem vesz, míg áthaladsz. Ha mással nem idegesíted őket, inkább csak a neked csapódó hülyéktől kell tartanod, mert azok tényleg szúrnak, méghozzá többször. Mondjuk lódarázzsal nem, simával van tapasztalatom. De még azt is megnyugtatásul hozzátenném, hogy a darazsakkal is szót lehet érteni, amíg nem idegesek/szomjasak, addig kézzel is lehet terelni őket. Mondom mindezt úgy, hogy egész gyerekkoromban ha mellettem szállt bármi szúrós, szoborrá fagytam.

2018. máj. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!