Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Most akkor egy 2x10-es váltóva...

Most akkor egy 2x10-es váltóval nem fogok tudni olyan gyorsan menni a montival, mint 3x9-es váltó esetén, mert egyszerűen hiányzik róla az első nagy fogaskerék?

Figyelt kérdés
Vagyis ha sokat használnám országúton is, meg túrázásra, akkor a 2x10, 2x11 nem nekem való? Ez igaz így leegyszerűsítve?

2018. jún. 5. 07:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Kėrdės mekkora a fogszám elől ill hátul. Lehet elől a nagy, hátul a kicsi kombó hozza azt,amit a 3 tárcsással. Illetve amúgy nem csak ez számít. Milyen bringa? Túrázáshoz aszfalton ez is elėg,hiszen az nem a sprintekről szól, nem a nagy sebessėg a lényeg.
2018. jún. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Így van , versenygépnél kell a nagy kerék de terepre minek és mtb rücskös gumikkal halott a műutakon .Városi külső vékonyabb kivitelben már jó túrára .
2018. jún. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 szlory ***** válasza:

A) Montit nem használunk sokat országúton (és keveset hegyen). Arra cross trekkinget veszünk. Túrázni még csak-csak (ha megyünk a hegyre :D).


B) Hanyas kerékméret? a 3x9 egy 26-os montin teljesen mást ad, mint a 2x10/11 egy 29esen. Egy 38/11 áttétellel, 29-es montin elérsz mondjuk 40km/h-t, akkor ugyanazzal a fordulattal a 44/11 áttételen, 26-os kerékkel elérhetsz 36km/h-t. Tehát gyakorlatilag nem kell a sebesség alapján meghozni a döntést 29 vs 26 esetén. 29 vs 29 esetén, ha van egy 44-es nagy tányérod, ez 46km/h lesz. Tehát a -10% eltérésből lesz +15%.


C) Igen, tulajdonképp igazad van, a 2x (MTB) hajtások esetén hiányzik a 3. nagy tányér. :)

2018. jún. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
27.5-es lenne az új bringa. Eddig 26-os montival bringáztam, ezzel túráztam és mentem terepre (eszembe nem jutna trekkinggel bringázni, azon túl huszáros a testtartás), elég univerzális volt számomra, 3x9-es váltóval, ezzel tudok keményen kapaszkodni terepen is a legalsó fokozatokban, és hosszú országúti lejtőkön a legfölső fokozatban jól beletekerni. No ezt nem tudom mennyire lehet egy 2x10-es 27.5-es montival.
2018. jún. 5. 10:45
 5/6 szlory ***** válasza:

Ott kb. 15% veszteségre tippelnék. 26-36 tányérokkal VS 22-32-44 esetben.


Most ez nagyon ex-has lesz, de nálam be szokott válni a következő életteszt. A mostani bringádon szépen felejtsd el a szélső áttételeket és utána nézd meg, mi történik. Ezt kimatekozhatod közel pontosan a fogkiosztások VS gumiméret függvényében, de az is elég lehet, ha a 3x9-et visszabutítod a legalsó és legfelső szekcióban 2-3 sebességgel. Fentről 3, lentről 2, nagyjából ezzel lehet barátkozni.


De őszintén. A mászás a fontosabb, a haladás nem a MTB ágazaté. Majd megvárnak! :)


A cross trekkingen nem mondanám huszárosnak az üléspozíciót, maximum nem a gyári beállításokkal kell átvenni használatra. Viszont ha terepezel (értsd: 1m-en belül kerékpáros szélességben a kövek/sziklák száma 4+), akkor nem működik a cross rendesen (bár igazából csakis egy 29er MTB teló kell bele és pá), pontosabban haladó szintű tudással lehet megülni. A gyökerek, rozoga utak, kisebb letörések nem akadály, szándékosan ugratni persze kerülendő. Viszont kecsegtető lehet számodra, hogy ott pl van 26-36-48 kiosztás is. Nnamost a 48-11 esetén kevés csomaggal (1 háti) teljesen jól tartható a risszrossz kétnyomos utakon is az óránkénti átlag 30kmh+, szakaszonként az átlag 38kmh. Mondjuk nem 2.35"os terepgumival, hanem 1.5"os túragumival.

---

Nem tudom, miért váltanál 27.5-re, de amiről itt beszélünk veled az ne legyen vízválasztó.

2018. jún. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3x9ről váltottam 2x10re az utazósebességem 5km/h-t gyorsult, tovább tudok tekerni térdfájás nélkül. 38-28/24 lesz a jó, 29esre van a 36-24 kitalálva, hátra 11-36 és bárhol felmész!
2018. jún. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!