Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Használt kerékpár vásárlás/inb...

Használt kerékpár vásárlás/inbred 29, xt/ 150. 000 megéri?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy nyúzható bicót használtan. 150 ezret szánnék rá.

ezt találtam:

[link]



Egy országuti mellé menne, túrázatni könyebb utakon(tehát nem szakadékokba ugrálnék vele).

A 29er-el nincns tapasztalatom de lehet adnék neki egy esélyt. Olyan bringa kéne amit azért érdemes fejlesztgetni a következő években, nem ilyen tescos vizbenoldódos téma amivel csak gondom van.

Köszi szépen!



2018. jún. 11. 10:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyedi maszek építésűt nem vennék , az más dolog hogy a mostani XT stb nem olyan mint anno , ha használt régi akkor az is kopik ...
2018. jún. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 szlory ***** válasza:

Jóféle masinéria. A fotókról azért sok műszaki spec nem jött át, tisztázni kéne, de az biztos, hogy egy On One stílusos. Én nem mondanám 29ernek, csak a kedves eladó próbálta a reklámozott szegmens hátára ültetni.


Ez egy jó cross trekking. A 150e-t megéri, ha minden flott, mégiscsak egy megbízható 9-es XT van rajta, hátul vakít az XTR, az avid bowdenes fékéről nincs ismeretem több, mint hogy "nem rossz". Hajtást, kereket, telót nem látni (típust), téged nem érdekelne? :)


Nem látom, mit fejlesztgetnél rajta. Jól van ez így, arra, hogy túrázzál bármerre. Még telót sem biztos, hogy upgrade-elnék, elvégre "nem szakadékokba akarsz ugrálni".


Viszont acél. Ugye esőben, télen nem akarod nagyon járatni? Arra pazarlás lenne, vagy figyelni kell reá.

2018. jún. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hali,

Köszi a válaszokat.

Az alkatrészek engem is érdekelnének:D

Írok is a hirdetőnek az infókért.

Igazából nagyjából kizárólag bringával közlekedek, télen-nyáron szóval használva lenne.

Viszont első blikkre nekem is teljesen okés kis bicónak tűnik.

A fejlesztés alatt csak annyit értettem érdemes javítani/cserélni ha valami elromlik, mivel jó az alap.

Van elfekvőben egy Balance bringa is de azt már nem éri meg bővítgetni(valószínűleg sosem érte meg:D).

Köszi a válaszokat mégegyszer!

2018. jún. 11. 12:59
 4/7 anonim ***** válasza:

Elég gagyi.

Negatívumok:

Használt bicóért ez az ár sok.

Suntour NRX. (Suntour villa)

Alexrims felnik (Alexrims)

Acera hajtás

váz


előnyök:

XT váltókar - XTR váltó


kérdező ezt írta "Szeretnék venni egy NYÚZHATÓ bicót használtan."

Hogy a fenébe ajánlhatjátok neki ezt a biciklit? Ez egy rakat sz*r.

2018. jún. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 szlory ***** válasza:

Úgy, te nagyon vak, hogy a te szakértésed előtt még nem volt a hirdetésben, hogy milyen hajtás, kerekek, teló van benne. Ha elolvastad volna a #2-es választ rendesen, akkor látod, hogy ezeket meg kell nézni ahhoz, hogy dönteni lehessen.


Viszont igaz. Egy mAcera hajtókar a maga újkori 10e Ft-os értékével, az NCX-es Suntour hálás fapados darab, de nem sokat ér.


Az Alexrims Adventurerrel nincs gond, viszont ez egyedi fűzés lehet (SLX agy), akkor viszont kérdés hogy milyen küllő és hogy rendesen lett-e összerakva. Különben az sem ér meg 20nál többet használtban.


Továbbra is fenntartom, hogy jól összeállított konfig, a szerelés minősége fontos (különösen kerekeknél), viszont az árazás így már magas. A mihez tartás végett: veszel egy cross trekkinget 160-170ért újonnan, kb. Altus szintet kapsz, pár Alivio alkatrésszel és egy olcsó (M315) hidrós tárcsával, veszel használtan 9-es XT váltókarokat, 200-ból állsz meg nagyjából.

2018. jún. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Úgy, te nagyon vak, hogy a te szakértésed előtt még nem volt a hirdetésben, hogy milyen hajtás, kerekek, teló van benne."

Gratulálok, szóval nem láttad mi van rajta és úgy ajánlottad másnak... -.-" taps


---


Hasonló felszereltségü kerékpárokat néznék a helyedben (taláb jobb telóval) (face link:Kerékpár (&) Alkatrész /Adok-Veszek/ csoport)

[link]


Hozzátenném, hogy inkább válassz új deore-t, mint régi xt-t. Illetve egyre többen inkább facen biciklis csoportokban hirdetik a kerékpárjukat én ott néznék szét főként.

2018. jún. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget srácok!

egyre bizonytalanabb vagyok:D

egy ilyen hülyeség lenne?

[link]


Az évek alatt meg feljavítgatom az alkatrészeket.

Ár/érték arányban nyilván verhetetlen a jól felszerelt használt bicó, de nem nagyon akarok kockáztatni, hogy repedt valami vagy ilyesmi.

Mindenesetre köszi mégegyszer!

2018. jún. 12. 23:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!