Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egy sportive országútim van...

Egy sportive országútim van (inkább kényelem mint verseny tartást biztosít), de még így is kb 20-30 km után úgy elkezd fájni a nyakam, hogy meg kell állnom 10 percre. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Megnéztem ezernyi vedeót a helyes testtartásról egy sportive kerékpáron és minden jónak tűnik jó a kerékpár mérete is meg a testtartásom is... Mi lehet a gond?

2018. jún. 18. 17:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezekre lehet visszavezetni leginkább:

1.a gyenge hát/törzs

1.b nem jó bicikliméret vagy nincs jól beállítva


Maradék okok lehetnek:

Feszes test, feszes karok, feszes nyak, gyenge felső/nyak izmok.


Ezek együtt vagy külön külön is fájdalmas problémákat tudnak okozni.

2018. jún. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ elkezdek sokat nyújtani mert tényleg nem vagyok túl hajlékony.
2018. jún. 18. 18:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez kérdező például egy nagyon jó ötlet. Főleg, ha előre hajlással nyujtasz, emiatt sokkal előrébb és lejjebb tudsz hajolni tekerés közben anélkül, hogy befeszülne a far, hátsó comb izmod.


Másik dolog, amire odafigyelhetsz még, hogy amikor tekersz legyen enyhén behajlitva a könyököd, ne kézzel tartsd magad hanem törzsből, ha most nem így csinálod, hanem teljesen egyenesben van a könyököd, akkor a kezed és a vállad is befeszül ami okozhatja még a fájdalmakat hisz az összes kormányről érkező rezgés szétcseszi az izületeidet.


A legjobb biciklis otthoni erősítés szerintem a Plank nézz rá a neten, naponta néhány perc is sokat segít.

2018. jún. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nincs nyújtva a könyököm be van hajlítva egy kicsit ahogy kell és akkor még a nyújtások mellé a plankelést is csinálni fogom.
2018. jún. 18. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!