Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Az normális, ha egy új napszem...

Az normális, ha egy új napszemüvegtől enyhén szédülök, zúg a fejem, zsibbad a szemem?

Figyelt kérdés

Vettem egy új, nem túl olcsó sportszemüveget: [link]

Rudy Project Tralyx Impactx2 fényre sötétedő lencsével. Nem volt olcsó, 60E, elvileg a márka csúcsszemüvege.

Nem vagyok szemüveges, nem volt korábban napszemüvegem. Ha ezt felveszem, egy idő után tapasztalom a fentieket, kicsit torzít is, mintha magasabban ülnék a kerékpáron. Érdekes módon, télen, amikor egy munkavédelmi pár száz ft-os szemüveget hordtam hóesésben, nem tapasztaltam hasonlót. Nyilván velem van a baj, de mi lehet? Vagy meg fogom szokni és elmúlik?



2018. júl. 9. 19:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a torzítás miatt vannak ezek a tünetek.

A munkavédelmi szemüvegeknek nagyon szigorú előírásoknak kell megfelelni, ezért nem is nagyon torzíthatnak. Azért olcsók (párszáz, egy-két ezer forint), mert nincs mögöttük egy hypolt márka, nem reklámozzák, hisz akinek kell úgysem menőzni veszi. Valamint nem is túl divatosak, hisz a funkciója a lényeg. Tehát egy aviator vagy wayfarer nyilván jobban néz ki, és jóval drágább is, de azokat hétköznapi használatra gyártják, ezt pedig munkavégzésre.


Szóval elképzelhető, hogy a torzítás miatt szédülsz és fárad el a szemed. Vidd be egy optikába, ott megtudják vizsgálni az UV szűrését és elvileg a torzítását is.

2018. júl. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 szlory ***** válasza:
És lehet akár selejtes is a lencse. Nem kell felhördülni, a gyártósor és a minőségellenőrzési módszerek nem garantálnak 100% selejtmentességet, semmilyen gyárnál. Érdemes volna ennyi pénzért a problémádat felvetni majd az eladónak is. Esetleg lencsét cseréltess, nézz bele, bár nem írtad, mennyi idő alatt veszed észre a tüneteket.
2018. júl. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 szlory ***** válasza:
Viszont szemüvegek (mármint dioptriások) esetén van ilyen, hogy "beszokási idő", napi néhány órával számolva 1 hét lehet. Még ez jutott eszembe.
2018. júl. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egy lencse minőségét egy egyszerű lézerrel lehet a legjobban mérni, lerakod a lézert valahova ahol nem mozdul el, majd a lencsét mozgatod a lézer előtt(mindenféle irányba való eltolás + forgatás), ha a lézer pontja elmozdul az eredeti helyétől, akkor nem jó minőségű a lencse.


Oakley gyárt olyan lencsét, ami egyáltalán nem torzít, más gyártoról nem tudok, akik publikálták volna az ilyesfajta teszteket a saját lencséikről. Érdemes tőlük megvenni csak a lencsét és a keretet kínából rendelni 1-2 ezer forintért.

2018. júl. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Elöző voltam, elfejetettem leírni, hogy ne próbáld meg megszokni, hosszutávon károsíthatja a látásodat.
2018. júl. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azt nézd, hogy a látómező szélein mennyire tolja el a képet. Kicsit kiemeled előre az orrodról, akkor látsz a plexin át és felette szabad szemmel és láthatod az említett jelenséget. Valamennyi mindig lesz, amíg van anyagvastagság, kérdés, hogy ez téged hogy érint. Illetve jobban eltartod magadtól és nézd, van-e geometriaia torzítása.

De én igazán az ilyen vásárlás pszichológiájára lennék kíváncsi, mert ugye alap, hogy nem eszek meg sermmiféle propagandaszöveget :)

A munkavédelmi szemüveg valóban remekül muzsikál esti használathoz :)

2018. júl. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyébként a jelenség létezik, volt egy kolléganőm, aki nagy kínnal talált magának napszemüveget, elmondása szerint zavarta és bizonytalanná tette a látómező szélén jelentkező torzítás.
2018. júl. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért nem mindegy, hogy mekkora az valamennyi. Ha pont annyi, hogy nem érzékelhető, akkor nyugodtan lehet mondani, hogy nincs torzítás.


Lehet mondani, hogy az Oakley túlárazott presztizs divatszemüveg, amiben van valamennyi igazság, de az tény, hogy jobb lencséket nem tudnának gyártani a mostaninál és hogy ne csak a számat jártassam egy kis bizonyíték arra amit korábban írtam (#4):

https://www.youtube.com/watch?v=jM9eOJcWiEU


A legtöbb szemüveg ami polarizált, vagy egyéb technoligát birtokol az ütésállóságon kivül, az elbukna ezen a teszten. Érdemes mindenkinek saját magán kiprobálnia, teljesen más érzés, ha egy olyan szemüveget veszel fel, ami nem torzít.

2018. júl. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!