Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Nektek is úgy tűnik, hogy...

Nektek is úgy tűnik, hogy kezd lecsengeni a fixi-őrület?

Figyelt kérdés
Mintha egyre kevesebb fixis bringást látnék a városban.

2018. júl. 12. 18:09
 1/8 szlory ***** válasza:
Most, hogy kérded... igen. Én is igy veszem észre.
2018. júl. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Alex Fly ***** válasza:
100%

Gondolom akik azt sem tudják mi az, csak annyit, hogy a fixi a menő, kezdenek rájönni arra, hogy az nem való mindenkinek -így szép lassam eltűnnek.

És csak azok maradnak meg a fixinél akik elég mokányak ahhoz, hogy használni is tudják. Illetve az ismeretségi körömben is akadb aki egyszerűen úgy érzi, öreg már hozzá -a reflexei már nem a régiek és már nem érzi annyira biztonságosnak...

2018. júl. 13. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Bétó apó ***** válasza:

Akárhányszor csak szóba kerül bárhol a fixi bringa témája, mindig eszembe jut, amikor kiskölyökként mennyire gáznak éreztük az "örökhajtós" kisbringáinkat, miközben az egy-két évvel idősebb "haveroknak" a téren már esetleg kontrás bicajuk volt, és az milyen menőnek számított, és alig vártuk hogy végre mi is kontás biciklit kapjunk. Erre most meg csomóan vannak, akik felnőttként szándékosan "örökhajtós" biciklit használnak. :)


Szerintem a fixi igazán csak bizonyos bringás futároknak való, akik sportot űznek abból, hogy semmi fölös cucc (váltó, fék, fogaskoszorú) súlya se terhelje őket, hogy minél nagyobb tempóban tudjanak keresztül tekerni a városon. Népszerűségéhez gondolom a "Fék nélkül" c. film is jelentősen hozzájárult. Magán célra viszont szerintem nem igazán praktikus, főleg ha az ember időnként emelkedőkre tekerne föl, vagy hosszabb lejtőkön gurulna le, és erre sokan már rájöttek, divat ide vagy oda.

2018. júl. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Jaja kezd lecsengeni. Mert nem praktikus,plàne egy olyan városban aminek a fele hegy.

És marhàra nem való mindenkinek.

Én szerintem amúgy sem,túl spártai közlekedési eszköz. És sok figyelmet igényel. Meg balesetbe hajszolja a futárokat...aztán még ők vannak felháborodva,amikor sem embert sem istent nem ismerve berongyolnak keresztezödésbe mikor piros a lámpa.

2018. júl. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 tothp ***** válasza:
100%
Akinek való, az tudja, miért csinálja. Ez a fixit hajtók 10%-a. A többi összetöri magát, ráun, vagy kiöregszik.
2018. júl. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Itt is alig van már fixis kérdés, olyan meg különösen nincs, aki "fixie"-nak írja (egy időben gyakori volt, gondolom angol nyelvterületen is lefutott ugyanez a hullám).


Nem túl hosszú áttétellel és fékkel szerelve térdkímélő kerékpárnak is jó télen (segít, hogy a hosszú lejtőkön ne hűljön ki az ember térde, de ehhez rövid áttétel és fék kell, különben az erőlködés és a skid miatt elvesztenénk, amit az örökhajtáson nyertünk).

2018. júl. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Alex Fly ***** válasza:
100%

@6: az áttétel nem akkora probléma, ahogyan azt egyesek írják. Magyarország igen nagy hányadán egy sebességgel is el lehet lenni -pár évtizede még ritkaság volt a váltó.

Az emelkedőkön pedig -ugyanakkora áttétel mellett- ráadásul a fixinek van egy előnye a sima SS illetve a régebben elterjedt kontrás gépekkel szemben: mivel menet közben a hajtómű nem áll le, így nem fog az ember beragadni valamelyik holtpontbab ahogyan az bármely szabadonfutós masina esetében történni szokott.

2018. júl. 14. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva én eddig sem láttam egyet sem a városban, jelenleg sem.
2018. júl. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!