Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 10-20 perc használat után...

10-20 perc használat után recseg a kerékpárom, mi okozhat ilyet?

Figyelt kérdés

Mindig 10-20 perc tekerés kell hozzá, hogy elkezdjen recsegni. Cseréltem pedált, meghúztam küllőket, tisztítottam és olajoztam láncot, de nem használt. Csak akkor recseg, ha ülök, tekerek és fogom a kormányt. Ha kiállok nyeregből vagy kéz nélkül tekerek vagy nem tekerek, akkor nincs recsegés.


Mivel idő kell a recsegéshez, gondolom forgóalkatrész/gyakrabban használt alkatrésszel lehet a gond (itt zárnám ki a váz mikrorepedéseket)


Szervízben passzoltak.


Van bármilyen ötlet?


2018. júl. 17. 23:39
 1/4 TR75 ***** válasza:

Nekem is volt hasonló problémám, mindent végignézettem a szerelővel, semmit nem talált.

Hetek vagy inkább hónapok múltán jöttem rá, hogy a nyerget tartó bilincs a ludas, valami miatt hiába szorítottam meg megfelelően, az illeszkedés nem volt tökéletes, a fogak minimálisan elmozdultak egymáson (nyilván inkább tized milliméterben lett volna mérhető az elmozdulás, mert amúgy nem éreztem, hogy mozog a nyereg).

Aztán én a helyedben megnézném a nyeregcsövet is a vázban, ott is lehet probléma (szintén hasonló mértékű eltérés).

A kormány rögzítése is megérne egy kis vizsgálódást, ott is lehet hasonló probléma.

Ezek mind olyan jelenségek, amikre utalhat az, hogy kiálláskor vagy elengedett kormánnyal nincs ilyesmi gond.

Pont tegnap jártam ezen az oldalon:

[link]

2018. júl. 18. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Cseréld le
2018. júl. 18. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A stucni szokott recsegni. Érdemes megzsírozni ahol fém a fémen van. Csavatokat nézd meg, jól meg vannak-e húzva!
2018. júl. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 tothp ***** válasza:
Van, hogy a nyereg ropog bizonyos helyzetben.
2018. júl. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!