Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mit csináljak a bringa nyergév...

Mit csináljak a bringa nyergével mert kő kemény?

Figyelt kérdés
A héten vettem egy brignát tegnap avattam fel. Mentem néhány km-t és fenekem alig bírta. Iszonyatosan fájnak a hátsóim. Hogy könnyebb legyen fel-fel álltam csúsztam előre-hátra de baromi kemény. Fura mert álló helyzetben ha megnyomkodtam csupa puha. 47 kg vagyok ha ez számít. Minden használható alternatív érdeke mert így kín szenvedés tekerni... :D

2018. júl. 18. 10:40
 1/9 anonim válasza:
100%
Mi zselés nyeregvédőt vettünk, kb 1600 forint volt. Nagyjából egy, másfél évig bírják, használattól függően, de azt is meg kell szokni.
2018. júl. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A zselés nyeregvédő is jó ötlet(habár én eddig azt sem tudtam hogy van ilyen:D)

de ha boztosra akarsz menni akkor vehetsz egy másik nyerget is

2018. júl. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden ülést meg kell szokni. Ha nem megy, akkor cserélni kell. Bringás, béléses nadrág még megér egy próbát.
2018. júl. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

Elég paradoxnak hangzik, de a legtöbb párnázással ellátott nyergek tudnak a legkényelmetlenebbek lenni.

A nyereg formája a legfontosabb.

Több mint húsz évnyi versenyzés és közben nyeregcserék után most találtam meg a kényelmes nyerget, ami egy párnázatlan, koppkemény karbon. El van találva a forma.

2018. júl. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Cseréld le a nyerget, a gyáriak jellemzően nem a legjobb minőségűek. Lányként a "női" nyergeket is figyeld, vannak közöttük megfelelőek.
2018. júl. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 tothp ***** válasza:
100%
A puha nyereg se jó. Mert olyankor a párnázás szétfolyik alattad és tulajdonképpen a merev kereten űlsz.
2018. júl. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 tothp ***** válasza:
100%

Megoldás :

Új nyereg.

Zselés huzat.

Betétes biciklis gatya.

De lehet, hogy egy sima beállítás segìt.

2018. júl. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon kedvesek vagyok, köszönöm a hasznos hozzászólásokat! :)
2018. júl. 19. 00:35
 9/9 anonim ***** válasza:

Új bringákat csak igen borsos ár felett szerelnek használható nyereggel. Lejjebb csak rátesznek valamit, hogy legyen.

Ha kezdő bringás vagy, akkor azért bármilyen is legyen a nyereg, el kell telnie egy kis időnek, mire hozzászoksz.

De ha nagyon problémás, célszerűbb lecserélni. 4-5 ezer körül már lehet egész komfortos nyergeket kapni.

2018. júl. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!