Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyire ragaszkodjak az alu...

Mennyire ragaszkodjak az alu vázhoz?

Figyelt kérdés

Esetleg Hi-tn acélváz? Trekking vagy váris kerékpár vásárlását tervezem, szóbajött a Neuzer márka is.

Nem tudom nekem mennyit számítana, 52 kg-s nő vagyok, főleg rövidtávra használnám a bringát.


2018. júl. 21. 20:31
 1/3 anonim ***** válasza:
közlekedés/hobbi szinten mindegy, hogy miből van a váz. Nem érik olyan erőhatások a kerékpárt, hogy bármit is számítana. Én az olcsóbb felé hajlanék.
2018. júl. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Erre a célra tényleg mindegy. Én is az olcsóbbat venném. Ha csak a váz anyaga a szempont. Én inkább a hajtást meg a fékeket/váltókat nézném de abból se kell semmi extra neked
2018. júl. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Alex Fly ***** válasza:
100%

Rövid távokon gyakorlatilag mindegy. Ha nincsenek nagy igényeid, jó a Hi-Ten is.

Ami viszont szempont lehet, hogy az alu elterjedésével együtt némi változások is együttjártakb pl. a collos homlokcső helyett az oversize méretezés és ennél nagyobbak; az alkatrészgyártók pedig követték ezt. Szóval a váz meghatározza a használható alkatrészeket is. Ha ez nem tántorít el, akkor viszont amennyiben találsz egy jó Cro-Mo vázat, akkor azonnal cspj le rá. Nem nehezebb, mint egy alu (sőt!), viszont azzal ellentétben örök darab...

2018. júl. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!