Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi lehet ez rendszeres kattogá...

Mi lehet ez rendszeres kattogás? Nem rég vettem a kerékpárt.

Figyelt kérdés

Pár hete vettem egy új Romet crosstrekking biciklit, és nemrég előjött egy folyamatos kattogás. Mikor hajtok, azonos időközönként (mikor hajtás közben a jobb lában fent van) hallok egy kattogó hangot.


Szerintetek mit kéne megnéznem? Mi lehet a probléma ilyen hamar?



2018. júl. 21. 23:23
 1/6 anonim ***** válasza:

ezek lehetnek, sorrendben:

Váltó nincs jól beállítva

Clipless pedál

Nyeregcsőbe kosz ment

Csapágy

2018. júl. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is szenvedek ezzel....

Konkrétan a nyeregcsőben a nyeregszár kattog. Már mindent lecseréltem, felújítottam megkentem, de mégis kattog.


Ha kicsit megzsírzom a nyeregszárat, akkor persze elhallgat, viszont a nyereg becsúzik a csőbe.......

Qvaélet!

Inkább hallgatom minthogy 5-10 km-enként álltsam a nyerget.


Arra is gondoltam, hogy megreszelem, megcsiszolom a nyeregszárat ahol eléri a nyeregcsövet (ahol le van kopva)

2018. júl. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
kiindulva a bringa korából, majdnem biztosra veszem, hogy a váltód nincs jól beállítva.
2018. júl. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Már beállítottam az első és a hátsó váltót is, meg is néztem, fokozattól függetlenül kattog minden hajtásnál, mikor a jobb lábam van "felül". Lehet hogy valami a hajtókarral vagy a monoblokkal van, csak nem értem hogy lehet ez egy új biciklinél...
2018. júl. 23. 13:33
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha üresjáratban megtekered, akkor is kattog?
2018. júl. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#2 nek üzenem, hogy ne zsírod, fogj egy botot és szurj a végére egy rongyot alaposan tisztitsd ki a csővet belülről, az apró homokszemcséktől szokott ez a hang keletkezni, rendesen le kell szedni a ráragadt dzsuvát.
2018. júl. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!