Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szeretnék bringát venni...

Szeretnék bringát venni versenyzés céljából csak nem tudom melyik márka legyen Kellys vagy KTM ebben a két markában gondolkodok?

Figyelt kérdés
Hegyi verseny érdekelne úgyhogy DH mtb és CC bringákban gondolkodok. Melyik a megbízhatóbb márka?

2018. júl. 22. 17:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia, ha nyolcszor írod ki ugyanazt a kérdést, nem fogsz rá relevánsabb választ kapni. Kérdésedre válaszolva, nem konkrét. Nincs mit összehasonlítani, nincs mi alapján véleményt mondani, általánosságokat pedig felesleges megállapítani. Az pedig külön érdekes, hogy a DH-t és a CC-t említed egymás mellett - MTB szakágon belül a legtávolabbi alágak. CC-re és egyszerre DH-ra való bicót nem fogsz találni, és csak érdekességként említem, hogy egy új DH-gép fél millió körül indul.
2018. júl. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mindegy csak acélfelnis legyen..azzal könnyebb felmenni a hegyre.
2018. júl. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 szlory ***** válasza:

Ha szabad javasolnom: előbb művelődj, utána vásárolj.


CC= CycloCross.

DH= DownHill.

!! XC = CrossCountry.


Ez XC bringa könnyű/"törékeny" és gyors mászásban és ereszkedésben. Egy DH bringa nehéz/"tank" és csak lefelé gyors. Áttételezés teljesen más, felszerelés teljesen más, XC-nél összteleszkóp csak ajánlott, DH-nál kötelező.... lehetne folytatni a sort.


Díjazom az ambícióidat, kedves névtelen ifjú, de szerintem nézz utána, mit akarsz, vagy vegyél mindkettőt. Utána nézz gyártókat. Mindkettőnek vannak prémiumabb modelljei (legalábbis XC-re), de attól még a legtöbb, utcán szembejövős bringájuk nem az.

2018. júl. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 szlory ***** válasza:
Jajj, de kihagytam az előbb a matekházimból! :D CC = = CX!
2018. júl. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Xc és CC között mi a különbség? Láttam all Mountain enduro bicokat azok milyen kategoriájú versenyre valóak?
2018. júl. 24. 12:13
 6/7 szlory ***** válasza:

A CC-t lehetőleg ne használjuk - ezt akartam a délelőttivel illusztrálni. Az van, akinél a CrossCountry-t jelenti, van, akinél a CycloCrosst. Ezért jobb az XC és CX megjelölés, nem lehet keverni (diszleksziásokat kivéve), hivatalos.


Szóval, az XC annyiban más, hogy ott viszonylag gyors etapok vannak, kevesebb akrobatikus (gravity) tudást igényel, ez tulképp a "montis maraton", vagy "gyorsasági montizás" az én szótáramból lefordítva. Ezután durvul a terep a TRAIL ágban, ez a "montis túrázás", kicsit lassabb, kicsit talán technikásabb, egy picivel komolyabb gépet igényel, hazai montizásra a terepviszonyainkon teljesen jól megfelelnek az ilyen gépek. Ez után jön az ALL MOUNTAIN, ahol már több és komolyabb szintkülönbségek, ugrások, szinteltolások játszanak, erősebb és biztosan össztelós gépeket igényel és némi védőfelszerelést. Az Enduró egy kis maratonos Downhill. Tehát ők többet másznak, de jellemzően lefelé csörtetnek. Összteló, 140-160mm rugóúttal. Hazai viszonyokban már talán overkill. Ezután DH. Technika, bátorság, tapasztalat és szerencse kell, meg egy minél speckósabb tank. Itt már szinte tuti duplavállas telót, és vagy 180as rugóstagot fogsz látni, és tömegét tekintve ez nyugodtan repüli túl a 15 kg-ot. (Míg mondjuk egy jól szituált XC versenygép pl. igenis jöjjön ki 10 kiló táján között)


Figyu. Szerintem nézz fel a wikipédiára meg a bringás magazinok ezt taglaló cikkeibe. Ahhoz képest sem idő, sem lehetőség nincs itt rögtönözni neked fejtágítást. Korrepetálást pénzért vállalok! :D

2018. júl. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 szlory ***** válasza:
ui: CC, mint CycloCross -> ez pedig a "hegyi országútis", tudod, ha látsz valakit egy erdei ösvényen koskormányos géppel elpörögni - na ő volt az. :D
2018. júl. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!