Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hidraulikus tárcsafék hiba...

Hidraulikus tárcsafék hiba javítása hogyan?

Figyelt kérdés

A hiba az, hogy a betétek elérik a tárcsát.

Nem tudom beállítani, mert nem távolodnak el a betétek egymástól eléggé.

A rugón már görbítettem hogy nagyobb ereje legyen.

Szerintem az van, hogy a munkahengerek elkoszolódtak az évek során és nem tudnak könnyen alaphelyzetbe állni fékezés után, nem tudnak akadálytalanul mozogni a féknyeregben.

Szétszerelés nélkül hogyan tudom megtisztítani a féknyereg belső részét?

Mármint nem azt a belsőt ahol az olaj van, hanem a munkahengerek környékét.


Féktisztítós, vagy petróleum bemosás nem árt a tömítéseknek, szimmeringnek ami a munkahengert és a féktest két felét tömíti?


Köszi a válaszokat!



2018. aug. 12. 13:27
 1/2 szlory ***** válasza:

Erre az a megoldás, hogy lecsavarozod a féktestet a vázról, kiveszed a betéteket. Majd WD40-el és féktisztítóval befújod a munkahengereket, és módszeresen mozgatva, több körösben kitisztítod, mindkét oldalt. Vigyázz, nehogy a tisztítás során a mozgatással túlzásba ess és kiessen a henger, mert akkor olajnak annyi vagy min. légteleníteni kell egy nagyot.


A lemez hajlítgatást (rugó) felejtsd el nyugodtan, ha már ennyire koszos, nem lesz ereje, majd eltörik fékezés közben, az sokkal rosszabb.


A végeztél a tisztítással, utána csavarhúzó, rongy, szépen visszanyomogatod a nullába őket. És visszaszereled. A művelet sok tököléssel kb 1 óra.


Ezen kívül más műveletet csak olyat tudok, ami komplett szétszerelést igényel. Ezt viszont többször alkalmaztam már (értsd: évente, rendes nagygenerálos tisztítások során) és helyrehozta a dugattyúk mozgását.


Igazából nem kéne évekig koszolódni hagyni. Amúgy ha elkezd ereszteni (nem most fogja elkezdeni), akkor max nagyszerviz. Tehát ne aggódj a szimmeringek miatt. Legalábbis ne rövid távon.

2018. aug. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 szlory ***** válasza:
Még valami. DOT-os olaj kell bele - vagy ásványis? Mert a DOT csúnya dolgokat csinál belül, ha otthagyod az évek múlásának. Ugye nem tegnap adtad le szerelőnek és nem egy Avid úgy 2008 magasságából? :)
2018. aug. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!