Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miben más a shimano B01S SOFT...

Miben más a shimano B01S SOFT mint a nem SOFT fékbetét?

Figyelt kérdés

kicseréltem és leteszteltem egy 500méteres szakaszon erre a végén elment a fékhatás.


Fogott, de nem harapta meg, hanem csak súrlódott és nagy nehezen tudtam megállni egy busz seggében.


a tárcsa 180mm-es 1,5 éves



a soft mit jelent?



2018. aug. 31. 16:22
 1/7 szlory ***** válasza:

Ha már műszakiskodunk, akkor felejtsd el a terméknevet.

Manufacturer Item no.: Y8C998050 | EAN: 4524667409229. Ilyenekkel tudunk valamit kezdeni.


Szerintem ugyanazt vetted, csak a feliratozás más. Ez egy gyantás (azaz én ezt "softnak" venném) fékbetét. Nincs belőle (meg ebből a formából) metálos betét a Shimanonak, legjobb tudomásom szerint.


Ha durvulni akarsz (és nem zavar, hogy cserébe nincs annyi moduláció és csikoroghat is valamennyit), akkor javaslom a BBB által gyártott BB-52S (itt az "S" a szinterezett, azaz fémes betét) betétet. Vagy a BB-52 modellt, az gyantás, de jobban fékez, mint a gyári Shimi.


Hogy miért ment el a fékhatás? Ennyiből arra következtetnék, hogy még be sem koptattad a féket. Ha elég ügyes vagy, akkor jól meg is sütöd az ilyen erős fékezéssel, aztán esetleg elnyalódik, felkeményedik, elmegy a fékhatás (részben). Tessék legalább mondjuk 10km-t hajtani úgy, hogy nem vészfékezgetsz, hanem szépen szakaszosan, közepes erőhatással bekoptatod. Utána eléri a tervezett hatásfokát. Mint az autónál vagy motornál, ha van olyanod.

2018. aug. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

meg volt a 10 km előtte, fogott rendesen nem volt gond.

[link]


ez lenne az

2018. aug. 31. 18:34
 3/7 A kérdező kommentje:
2018. aug. 31. 19:02
 4/7 szlory ***** válasza:

Ez EAN stimmel. Ez a rendszeresített gyantás fékbetét a Símanótól. Nincs metálos párja tudtommal. De az általam jelzett BBB-nél nem sokkal "rosszabb", tehát nem csinál olyat, hogy elfogy a fékerőd. Nem biztos, hogy értelek, mert volt 10km bejáratás, aztán fékeztél 500m-t? Egyben? :D Esetleg felmelegedett a tárcsa? Olyankor el szokott szállni a fékhatás, főleg a gyantás.

Ha ez volt, mondjuk azért lesz cumi, mert általában az adott tárcsa adott betétet visel el, tehát a fémszinterezett betétekhez lehet, hogy tárcsa is cserélődik. Vagy pedig a féktechnikán változtatsz, ha ezt a terep lehetővé teszi (nyilván nem kell leszállni a HHH-ről :D) A 180-as tárcsa azért önmagában már komolyabb melóra van méretezve, kéne bírnia.

2018. szept. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

nem terepen volt, sima betonúton gellért hegyről le a hegyalja úti piros lámpához érve, de engedtem neki.


Sánc utcán lefelé, kicsit lejtős csak, nem egy szakadék.


[link] ,19.0387993,3a,75y,311.48h,87.27t/data=!3m6!1e1!3m4!1sJYLS90ugNVefg0tEWH142w!2e0!7i13312!8i6656!5m1!1e4



Viszont a legszebb, hogy cseréltem első tárcsát, 160mm, és ugyanezt a fékbetétet, és berezonál fékezésnél, ilyen piciket üt gyorsan egymás után.

Nem tudom miért csinálja. Nem olajoztam össze, vadonatúj minden, kivéve a féket. br-m446

2018. szept. 3. 14:01
 6/7 szlory ***** válasza:

Az én távgyógyító képességeim sajna nem tudnak tovább szolgálni. Ezt már élőben kéne. Ha nem kapsz jobb ötletet, akkor szerviz lesz a vége.

Esetleg próbáld meg csak úgy cserélni a hátsó/első betétet, hogy akkor mizu.

Ha meg kell új betét, szólj, szerintem van egy marékkal, anno bőven bevásároltam. :D

2018. szept. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

:)

Oks.

2018. szept. 3. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!