Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Üdvözletem! Elektromos...

Üdvözletem! Elektromos bringa vásárlás előtt állok, a következő biciklit néztem ki (linkelem) tudnátok segíteni egy s másban?

Figyelt kérdés

Szóval a bringa [link]


Azt szeretném kérdezni, első sorban azoktól akik értenek hozzá esetleg használnak elektromos kerékpárt, hogy ennek a bringának megfelelőek e a műszaki adatai, illetve megéri az árát?? Azaz ár/érték arányában jó vásár lenne? Esetleg milyen biciklit érdemes venni, mire kell odafigyelni??



2018. szept. 3. 09:36
 1/10 szlory ***** válasza:

Németországban vásárolnád? Ha magyar illetőségű vagy, hadd javasoljam az ambringa.hu csapatát. Ilyen árkategóriában van nekik pár modell, értenek is hozzá, tesztelni is tudsz, segítenek a vásárlásban. Amúgy sok mindenre kell figyelni, de ennek nagy része ugyanaz, mint a sima bringáknál. Pl. hova és mennyit használod, hova viszed szervizelni (ezeknél ez fegyvertény lesz, nem otthon bütyizel, az majdnem fix), később is tudsz-e rezsit rászánni, vagy most van pénzed, aztán imádkozol, hogy minél tovább életben maradjon, milyen gyakorlatod van bringákkal, bringázással, stb.


Specifikusan pedig a rásegítési mód (nyomatékérzékelő v. anélküli "fapad") és a rásegítés/motor ereje (nyomaték) és az akku tárkapacitása lehet fontos kérdés. Ja, és ha esetleg nem tudnád - de van bringád: vannak beépítő készletek, meglévő bringákhoz - ha van meglévő. Nyilván az is "fapad", buhera, de mondjuk ár/érték arányban elég komoly alternatíva, a maga 250e körüli induló árával. Ezeknek az is van amúgy, tehát le tudod informálni.

2018. szept. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Németországban szeretném vásárolni, igen a garancia miatt "hivatalosan" lévő üzletből, tehát (ebay, amazon, wish, és a többi távol keleti oldal kizárva) az alap bringákkal nincsen problémám több mint 10 éve az életem része, otthon mindenhova azzal jártam 30 km - en belül, ide kint nincsen még semmilyen bicikli de gondoltam újítok végre egyet (pár hónapja jöttem ki) van rá keret most is és későbbiekben is ha arról lenne szó, elkapkodni semmiképp sem szeretnék.

Láttam ezt a szereld magad szettet jó Magyar módra takolhatnék is valóban olcsóbban ki lehet hozni, viszont tök hülye vagyok az elektronikához, ezért is kértem segítséget itt, pontosan ez érdekel hogy mit kell figyelembe venni a motor illetve akkumulátor teljesítménnyel kapcsolatban, és a fent említett bringa ezen adatai megfelelőek-e a többi része mint alap bringa számomra megfelelő

2018. szept. 3. 10:46
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez elég fapad. Én inkább spórolnék még, és vennék egy komolyabb gépet, ami nem a hátsó agyban hajt, és nem alsó kategóriás alkatrészekkel van felszerelve. Ha csak boltba jársz vele, akkor jó lehet. Ha szeretnéd kicsit nyúzni is, terepre vinni, akkor hanyagolnám.
2018. szept. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Melyik részére gondolod hogy fapad?? És milyen árban kóstál egy komolyabb gép??
2018. szept. 4. 06:38
 5/10 anonim ***** válasza:

Fapados váltók, fapados, rugós teleszkóp például. Ez a teleszkóp várhatóan kihordja majd a zsírt, beázik, és pár éven belül fix villa lesz, esetleg előre hátra kotyog majd jó nagyokat. Igaz, ez akkor is cserélhető, de ha megteheted, célszererűbb elsőre jót venni. Legjobb a levegős, olajfürdős. Ezek sajnos a 3000 eur körüli bringákon találhatók meg.

A váltók is nagyon alapok. A normális váltó szerintem a Deore szint körül kezdődik, de még jobb, ha SLX vagy Deore XT.

Nem tudom, hogy gyakorlatban mekkora hátrány a kerékagy hajtás, de az biztos, hogy kevésbé ügyes a bringa, mert egy viszonylag nehéz cucc ott van a hátulján. Ezen kívül így az áttétel nem befolyásolja a motor nyomatékát, míg ha a középagynál van a motor, akkor a tömegközéppontban van, és kisebb fokozatban a motor kerékre ható nyomatéka is nő.

2018. szept. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
O értem, hát azért közel egy milliót nem szeretnék biciklire költeni sokat használom tény meg szeretem de akkor inkább autót vennék :D deora váltóval volt dolgom már.. Semmi különbséget nem vettem észre a nevében,ezáltal az árában mint egy gagyi 5.000 ftos váltónál :/ de köszönöm szépen!
2018. szept. 4. 17:56
 7/10 szlory ***** válasza:

Németeknél minden sarkon ebike jön szembe, nem kunszt körbenézni. Ez is jó lehet, de az akku tárkapacitását és a rásegítés szerény 38Nm erejét kérdőjelezd meg, ha nem síkban, hanem dimbes-dombos szakaszokon használod, mondjuk 100+ kg összteherrel.


A hátsó agyba épített megoldás fapad, de attól még működik.


Nézz körbe, hogy "Bosch Performance" vagy "Bosch Performance CX" motoros bringát mennyiért találsz. Ha nem kell monti (mert nem mész hegyekre) akkor városit vegyél.

2018. szept. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mire szeretnéd használni? Mert városba tök felesleges mountain bikeot venni. Viszont terepre ez meg sovány. Sajnos jó eMTB-t nem kapsz ennyiért. Én a helyedben gyűjtenék még. Szerintem ez egy elég jó vétel:

[link]

2018. szept. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kerékpár ár-érték arányban teljesen rendben van.A váltó egy belépő szint,de átlag felhasználónak nem is kell jobb,különbséget úgysem érzi. A teleszkóp szintén alsó kategória ,de nem rossz.Évente egyszer szétszedni rugót megzsírozni,aztán mozog szépen,ezt otthon akár te is elvégezheted.Ami kissé behatárolja a használati módot az a motorteljesítmény.38nm arra bőven jó,hogy síkon,esetleg gyengébb terepen elkerekezz,de már a Mátrába,ahol én is lakom az erdei utakra kevés.Én mielőtt az enyémet megvettem elmentem az E-bikeshop.hu bemutatótermébe.Ez Törökbálinton van....nagyon ajánlom.Ott a tulajdonos nagyon segítőkész volt.Gyakorlatilag az összes hajtás és motortipust kipróbálhattam.Nekem a Yamaha jött be a legjobban,ma is ezt venném újra.Viszont a Bosch mellett szól a kimagasló terméktámogatás.Minden van hozzá szinte azonnal,szoftver,hardver minden.

Amit én ajánlok az ez lenne: [link] egy szlovák kerékpár. A vázminőséggel nem lesz gond a mi családunkba 3 ilyen márkájú hagyományos bicikli is van már több éve és kifogástalanok.A motor egy kínai Bafang M400-as.Ez már egy középmotor 80nm nyomatékkal, kínai mivolta ne tévesszen meg.ez egy nagyon megbízható szerkezet.Az akksi is 576Wh, ráadásul Panasonic Cellával szerelt,ami talán a legjobb.manapság.1000-1200töltési ciklust biztos kibír.

Tulajdonképpen minden ponton jobb,mint az általad kinézett bicikli,sajnos drágább is,de ez már középmotoros.Mtb felhasználásra ez a legjobb..sőt az agymotorok forszírozott terhelésnél hajlamosak megszüntetni a rásegítést( a beépített hővédelem így védi a motort a túlmelegedéstől)Egy szó,mint száz az általad kinézett bicaj nem drága,városba szaladgálni,lankás erdei aszfalt utakon tekerni jó,erre megfelel.Alpesi túrákra 10%fölötti emelkedőket gyűrni,na arra alkalmatlan.Már csak az akku miatt is. Szerintem a Mátraháza-Kékestető szakaszt max 2 szer tudnád vele teljesíteni(ez kb 2X5km)aztán töltögethetnéd,ha csak előbb le nem kapcsolna a hővédelem.

Én a Ctm-et venném...100eur még biztosan engednek belőle és akkor már nem is olyan sokkal drágább.Akármilyen pedelec vagy e-mtb-t is veszel nagy örömedet fogod lelni benne...ez egy eszköz,hogy örökké fiatal maradhass.

2018. szept. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat sok segítséget tanácsot, mint alap bicikli az én elvárásomnak teljesen megfelelő, mint akkumulátor rész voltam bizonytalan, itt a környéken szeretném használni komolyabb túrákra munkám miatt nincs időm sajnos így távolabb nem tudok menni 20-30 km nél ebben a körzetben viszont emelkedőt csak mély garázsban talál az ember :) azt hiszem maradok a kiszemelt bringánál de azért még alszok rá egy párat az ajánlott biciklik miatt
2018. szept. 5. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!