Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mekkora az ideális keréknyomás...

Mekkora az ideális keréknyomás városban (MTB)?

Figyelt kérdés
280-460kPa van a külsőre írva. most felnyomtam 2 bar-ra, de túl keménynek érzem(merev váz). Előtte 1 bar körül volt és kellemesen tompított. Szóval papír szerint járjak el vagy tetszés szerint?
2010. jún. 22. 11:29
 1/5 anonim ***** válasza:
betonra én 3.5 barra szoktam fújni, terepre 1,5-2 közé
2010. jún. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
280-460kPa az 2,8 -4.6 bar. az én személyes preferanciám 4bar, aszfaltra. kell a magas nyomás, mert a padkázások, kátyúk, úthibák megüthetik a felnit, ráadásul a keményre fújt kerékkel könnyebb tekerni. Főleg egy MTB-n.
2010. jún. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

tudom hogy mennyi az annyi:) 1 bar 101325 Pa :)

de a magas nyomás sztem túl keménnyé teszi a biciklit minden kis lyukat megérzek. padkázni meg óvatosan szoktam nem megyek rá egy az egybe

2010. jún. 23. 01:33
 4/5 anonim ***** válasza:
71%

Én kb. 5-re fújnám, ha jó minőségű a külső (pl. Continental). Ha túl keveset fújsz bele, akkor könnyebben kapsz felütést, nehezebb hajtani és a hajlítgatástól megrepedezik a fala. Ha túl sokat, akkor minden úthibát megérzel, és ki is durranhat (hozzáértők szerint a neves külsők a névleges nyomás dupláját is bírják, sokan járunk névleg 7 baros külsőn 10 barral, de ne hivatkozz rám, ha mégis kidurran).


A rázást pár napa alatt meg lehet szokni, utána sokkal kevésbé fog zavarni. Szerintem megéri a plusz nyomás a nagyobb sebességért, de persze ízlések és pofonok különbözők, én a keményet szeretem. :)

2010. jún. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én egy teleszkópot javasolnék...Széchenyi pénzért már kapsz tűrhető minőségűt...Ha te is meg vagy szorulva mint én,inkább menj be egy Aldiba és vegyél 750 forintért egy pár kesztyűt.Hidd el sokat segít...
2010. jún. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!