Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi a szabály ilyenkor közleked...

Mi a szabály ilyenkor közlekedésnél?

Figyelt kérdés
Ugye az út jobb szélén haladok. Út van előre és balra egy kanyar. Én be akarok kanyarodni balra. Meg szoktam állni és lehúzódni, megvárni, míg elmennek az autók. De ilyenkor mi lenne szabályos? Miután jelzem befordulási szándékomat, kötelesek lennének az autók mögöttem megvárni, míg a szembe autók elfogynak, majd nagy nehezen újra beletekerek és elfordulok? És mindezt persze a sáv közepén?
2018. szept. 13. 13:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Az nem kanyar, hanem útkereszteződés.

A szabályos az, ha iránytjelzel balra és balra húzódsz. A mögötted lévők vagy várnak, vagy jobbról előznek, balról előzniük tilos.

2018. szept. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A realitás viszont az, hogy bringás nem tud teljes értékű közlekedőként részt venni a forgalomban. Ha folyamatos a forgalom a hátam mögött, akkor én is leállok és megvárom. Ha kényelmesen beférek, akkor meszelek balra és fordulok.
2018. szept. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Alex Fly ***** válasza:

Alapesetben besorolsz az úttest felezővonalához és onnan szépen bekanyarodsz. De az általad írt közvetett kanyarodás is opció: lakott területen kívüli főútvonalon kizárólag így, az úttesten áttolva szabályos.

Az egyenesen haladó járműnek a kanyarodóval szemben elsőbbsége van, természetesen ezt meg kell adnod. Ha besoroltál a kanyarodáshoz az út közepéhez, akkor a többi jármű jobbról előzhet, ha a feltételek adottak. Ha nem, akkor szépen várnak...

A bal oldali útról érkezőkkel szemben viszont -egyéb jelzés hiányában- elsőbbséged van (jobbkézszabály)...

2018. szept. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Alex Fly ***** válasza:
Bocs, a lényeg lemaradtg KRESZ 31. § illetve az 54. § (4) bekezdés a) pontja...
2018. szept. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Mindenesetre maradok a lehúzódásnál és megvárom, míg elmennek a tragacsok. Kivéve, ha nem jön semmi.

Bonyolítja a helyzetet, hogy hátranézésnél azon a részen sok autó parkol az út szélén, így nem látni tőlük, ha mögöttük jön valami. Nem tudom, hogy lehet ilyen bénán oldani meg a parkolást. Na de ez más téma.

2018. szept. 14. 10:26
 6/7 Alex Fly ***** válasza:
De ugye olyankor az úttesten úgy tolod át a kerékpárt? Mert az út jobb széléről nem mehetsz balra...
2018. szept. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az egyik ilyen helyen pont van gyalogos átkelő is, azon tolom át, ha úgy van. Áttolni szoktam mindig gyalogos átkelőn, bicikliúton is, de rajtam kívül senki nem száll le olyankor a bicikliről.

Van egy másik forgalmasabb út, ott már eleve nem is az út szélén megyek, hanem a járdán, mert az életben nem jutnék át a túloldalra. Éppen a túloldali járdáról sem egyszerű a kereszteződésnél az út másik felére kerülni, szóval király módon meg van ez csinálva. Persze a kereszteződésnél is ott parkolnak az autók az út szélén, hogy még nehezebb legyen a közlekedés. Na, de ez is más téma.

2018. szept. 14. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!