Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen szempontok alapján...

Milyen szempontok alapján kell eldönteni, hogy cross vagy trekking kerékpárt vegyek?

Figyelt kérdés

Főleg munkába menetelhez kellene, de néha túrazni is jó lenne...

Ebben az esetben már csak a trekking jöhet szóba?


2018. szept. 27. 17:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha csak a kényelem számít, kell a csomagtartó, sárvédő, gyári szerelésű lámpa, esetleg agydinamó, akkor jobb lehet egy sima trekking. Ha szeretsz kicsit sportosabban tekerni, szereted egyénileg felszerelni a bringád, fontos a kisebb súly, esetleg többször lemerészkednél az aszfaltról, akkor inkább a cross lenne neked való.

Egyébként a két bringa jellemzően viszonylag közel van egymáshoz, azért is hívják a crosst is teljes nevén cross trekkingnek.

Ha csak jó minőségű aszfalton tekersz, akkor megfontolandó még a fitness bringa, mert ilyen felületre nem kell ballonos gumi és teleszkóp. Sajnos itthon nem ez a jellemző.

Újabb trend a gravel bringa, ami az országútihoz hasonló, de könnyű terepen túrázásra fejlesztett bringa. Én az üléspozíció miatt hanyagolnám, de van akinek kényelmes.

2018. szept. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 szlory ***** válasza:

Én úgy találtam, a cross trekkingek picit sportosabbak, netán' könnyebbek, a sima trekking tesóknál.


Szerintem a megfelelő felszereltség és annak ára alapján válaszd ki, hogy cross v. trekking lesz.


A cross is felszerelhető (jellemzően) csomagtartóval, sárvédővel, tehát teljesen háziasítható. Viszont ha pl. jövő nyáron egy jóképú bicós kirándulást tervezel a hétvégére, megmarad a lehetőséged, hogy mindent lepusztítasz róla és sem optikában, sem súlyban, sem aerodinamikában nem leszel hátrányos.

2018. szept. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!