Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szerintetek, ha megrendelem...

Szerintetek, ha megrendelem ebay-ről ezt a kerékpárlámpát, azt fogom valóban kapni, amit rendelek?

Figyelt kérdés

Sajnos van tapasztalatom az ebay-es rendelésket illetően. Nem túl pozitív. Eddig néhány power bankot rendeltem, de a fele annyi mAh nem volt, mint amennyi rá volt írva. (Műszerrel ellenőríztem. Pl amire rá volt írva, hogy 10000 mAh, az nem volt csak 3000)

Nem tudom, hogy ez a kerékpárlámpákat illetően mennykre igaz.


[link]


Ezt szeretném megrendelni. Természetesen ez sincs 8000 lumen, de nem is azért rendelem. Ezt itthon velotech ultra 2000 név alatt forgalmazzák (2000 lument írnak itthon).

Annyi bőven elég.

De vajon tényleg ezt kapom, amkt rendelek? Akkut azt hiszem nem adnak hozzá, de ez, ha jól néztem, akkor bármelyik power bankról üzemeltethető. (Van egy 20000 mAh Sony power bankom, ami a műszerrel mérve megközelítelg annyi, ezt itthon vettem a Media Markt-ban). Mondjuk nem szívesen üzemeltetném erről, mert hiába van rajta 1 meg 2 Ah-es usb, a telefonomat egyik se tölti gyorsan (a 2 Ah-es usb csatlakozás elvileg ugye ugyan olyan gyorsan kellene tölteni a telefont, mint a 2Ah-es adapter, de nem így van) úgyhogy inkább néztem ki hozzá (szintén ebay-es) akkut. Ezt:


[link]


A kérdés az, hogy itthon is ilyen akkut adnak hozzá? Sajnos nagyon nehéz az ebay-en megtalálni azt a terméket, amit itthon látok, ezt tapasztaltam a power bankokkal. Úgyhogy nem akarok megint így járni.


Még ha külön remdelem a Solar Storm X2-t az ebay-ről, meg hozzá az akkut, házhozszállítással együtt kb 6 ezer lesz. Itthon meg ez 13-15 ezer ft, szóval nem mindegy.



2018. okt. 15. 13:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Bocs, tényleg nem akarlak bántani, de mit szeretnél 7 dollárért?
2018. okt. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 szlory ***** válasza:
55%

Az a 8000/2000 lumen egy Sigma vagy Cateye 800 lumene alatt fog teljesíteni. Ide a bökőt. És a fényterülése is más lesz. Viszont olcsó. És használható fényerő lesz, csak semmi komoly - főleg nem terepen-susnyáson.


Az akkuból sem fog kijönni 4 elemmel a 16000mAh. Örülnék 12000-nek, de ez kb. 8000 lesz. Viszont az happy elég. Itthon meg gondolom olyat adnak, amit veszel hozzá.


Nyugodtan rendeld a két opció közül a kínait, megvárod és cserébe olcsóbb lesz. A hazai sem lenne jobb v. érdemben jobb. Csak gyorsabb. És garis.


Azt azért elárulod, hogy miként csatlakoztatnád össze a 2 linkelt alkatrészt?

2018. okt. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Wadmalac ***** válasza:

Én a Geekről rendeltem MAJDNEM ugyanilyet, ez egy butított 5 voltos jószág. Nem mondom, hogy rossz, de ha ugyanennyiért van jobb, akkor miért ne azt?


Nekem ez van:

[link]


Ez láthatóan nem USB-vel csatlakozik az akkukhoz és kb. 8 voltról megy, akkupakkban 4 db 18650.

Ez nem világít gyengébben attól, hogy nem Cateye felirat van rajta, a kínai termékekkel szembeni előítélet kezd ám állati elavulttá válni.


Egy nagy hibája van, ami sajnos általános hiba bringalámpáknál, sima hengeres kúpot világít, ha elég messzire terítésre állítod, akkor szembejövőnek randán vakít is.

2018. okt. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 szlory ***** válasza:

Wadmalac: túloldalra se ess át kérlek. Illetve csak akkor, ha van egy felső kategóriás Sigmád és mellette pl. ez a Solarstorm - nyugodtan Cree U2/U3/satöbbi leddel. Nekem van. Nem kell bizonygatnom semmit senkinek, főleg, hogy mások már megtették, akár youtube-on, akár máshol. Vízállóságban, naftában, fényerőben nem ugyanaz a pálya. Mint az árfekvés sem.


Foncsorozásra az ázsiai gyártás most már kezd figyelni (keresd nyugodtan az StVZO tag-et) és akkor nem kell a csőlátásért hupákolni. Viszont nagyfényű ledekkel nem nagyon csinálják. Arra maradt a prémium gyártó, fényerő/forint arányaiban nyilván kisebb hatékonysággal.

2018. okt. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 szlory ***** válasza:

Sőt, az okos-takarékos Jokerem a valóban sötét terepezéshez: veszel 2 (azaz kettő) csőlámpát, a szokásos zoomolható "torch"-ot, felfogatással, balra, jobbra. Minimum XML-U2 leddel vagy azt überelő karakterisztikával, és a borzalmasan káros előállítású, de erős 1x18650 li-ion akkus betáppal.


Az egyiket beállítod széles csóvára, a másikat beszűkíted. Így nekem sikerült jól használható terülést elérnem, kellő fényerővel, ráadásul nem tud egyszerre kialudni mindkettő, tehát még extra biztonságot is írtam fel a számlájára. Szembejövő nincs, ahol ezt használom, szóval ide megfelelő a sugárágyú, ha meg elhagyom, lezuhan, nem érdekes, jöhet a kövi.

2018. okt. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Wadmalac ***** válasza:

#4:

Van kínai gagyi. Ez tény. De már rengeteg kínai termék megvehető olcsón, jó minőségben, és nem azért olcsó, mert xar, hanem mert nem kell visszanyerniük a fejlesztési költségeket, csak a másolásit és gyártásit.


Konkrétan ezt a Solar Stormot csak a projekciója miatt lehet szidni, fényereje, akkukapacitása simán ott van, mint egy "márkás". És bringalámpát senki sem gyárt IP67 fölé.


Nem tudom, te mivel vetetted össze, hogyan, meg egyáltalán tényleg Solar Stormot vetettél-e össze.

Mert, és ez a vicces, a Solar Stormot is hamisítják már.

[link]

[link]



A bringás oldalak összehasonlító tesztjei a "márkás" és noname kínai közt, nos, erősen átsejlik az "x" a jobb alsó sarokban (fizetett hirdetés).

2018. okt. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 szlory ***** válasza:

Nekem pár évvel ezelőttről van egy SolarStorm. Fogalmam sincs, hogy akkor hamisították-e, azt sem, hogy melyik eladótól vettem. És van egy Sigma Speedsterem, illetve volt egy Buster 2000-em (utóbbit tesztelésre kaptam csak meg, kisker ár közel 80e Ft).


A SolarStormmal igazából a Buster 2000 lenne adatlap alapján igazi hasonlítás: külső akku, 2000lumen, valóban vízálló akkupack és lámpa. A SolarStorm (tied is, legalábbis a hirdetés alapján) az akkunál bukja a vízállósági tesztet. Nézd csak meg. Találsz szép piros kartonlapot, amivel letakarták a benne lévő elemek érintkezőjét. Tiszta IPX67 :D Különösen, ha téli, sós-latyakos-vegyszeres vízről beszélünk. Nem ugyanaz, na. És rádiós távirányító, plusz az akkuja telefont is tud tölteni szükség esetén. És max fényerő mellett bőven meghaladta a 2.5 órás üzemidőt, amit ígértek a németek.


A Speedster még mindig méltó vetélytársa a S.Stormnak, csak ahhoz nem kell külső akku, viszont kevesebb is a fényerő, de így megvan a 2.5 órája ennek is, és fényterülésre semmi panasz. A Storm a középső karikájával leveri, mellette viszont kevesebbet látsz vele.


Megpróbálhatok neked előkeresni a tesztről fotókat, de nem tegnap volt :(


Még egyszer végszóra: nem rossz vétel egy ilyen sugárágyú. De nem egy lapon van a nála 10x drágább rendszerrel. Ha valakinek elég a fapados repülő, nem kell business class jegyet vennie. Ár/érték arányban nyert a kínai az átlagembernél és joggal. Ár/lumen arányban pedig mindenkinél. Szélsőségeseknél viszont van nem egy olyan élethelyzet, ahol az érték olyan funkciókban rejlik, amit a kínai legyintett és letojt. Na ott felmerül, hogy veszek-e 8-10e Ft-ért egy Solarstormot és imádkozok, hogy középen találjak utat magamnak, ahova világít, vagy nyugodtan jövök le a Jánosról vagy keresztül a Kamaraerdőn, mert tudom, hogy mindent jól látok, amit kell, a markolaton vezérelhetem és ha netán elfogyott a teló naftája, akkor is van nálam tartalékban, hogy telefonálhassak. Ilyenek miatt gondolkodhat el az ember, hogy 5x-10x többért invesztál-e. Ha nem használod/nem látod az előnyét a funkcióinak, akkor ne tedd.

2018. okt. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Van egy csomó teszt a youtubeon. Jók ezek a lámpák. Nekem is ilyen van csak másik típus az erősebb a videók alapján. Vcmax a márka ha jól rémlik. A gagyi powerbankot meg felejtsd el. Xiaomit vegyél az bírni fogja.
2018. okt. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Wadmalac ***** válasza:

#7: Lehet, hogy azóta, éppen vevői morgolódásra fejlesztettek, itt az akkupakk szépen le van zárva, műanyag lapok zárják a végeket, a burkolat gyantás zsugorcső. Víz alá nyomva lehet, hogy feladná a meccset, de sima esőázásra tuti kitart.

Maga a lámpatest meg nem lehet kérdéses.


A lámpa fényterítésével amúgy nincs baj, a középső fókuszált területen kívül is szépen terít, csak felfelé is, értelmetlenül, ettől vakít szemből.

3 éve használom, akkupakk bírja, szóval nem lehet kifogás.

Nehezen tudom elképzelni azokat az extrém igényeket, ahová ez nem elég.

De mint írtam, a szemből vakítás nagy problémája.

2018. okt. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!