Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Az XC bringámon a levegõs...

Az XC bringámon a levegõs elsõ villa miért kottyan mikor menetközben akadályba ütközik a kerék?

Figyelt kérdés
Pl lemegyek az útpadkáról vagy epp felmegyek rá, vagy gödörbe megyek stb.

#teleszkóp #MTB #XC #raidon #sountur
2018. nov. 2. 19:32
 1/6 anonim válasza:
Rossz minőségű vagy elkopott vagy nézd meg hogy nincs e véletlenül belockolva
2018. nov. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nézd meg álló állapotban, hogy kottyan e a becsúszószár. Első fék behúz, becsúszószárra úgy fogj rá, hogy a tenyered fele a becsúszón van, a fele ott, ahova becsúszik. Így érezned kell a mozgást, ha előre hátra tologatod (első fék behúzva). Egyébként erősen kétlem, hogy egy levegős villát le lehet amortizálni a városban, padkákkal. Kivéve ha 30al izomból nekiktekersz folyamatosan. A legolcsóbb is viszonylag minőségibb.


Lehet le van zárva, viszont valamennyit így is rugózik, ez eléggé érdekes hangot ad. A másik lehetőség szerintem az, hogy nincs benne elég levegő, és bottom-outolod :D Ezeknek nézz utána.

2018. nov. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem nem rosz minõségū villa mikor vettem anno 5 éve felsõkategóriásnak számított. Ha lockolom akkor se ad hangot. Megfelelõ nyomás van benne mert mértem kb 8-9 bar.

Abszolút nem kapott a bringa terhelést, nyugodtan lehetne nyúzni terepen mert ilyan felszereltségū, de hoszabb tekeréseken( aszfalton) meg munkába járáson kívūl mást nem kapott. Amúgy a rugózása visszaút csillapításos hogy kézzel nehezen tudom megnézni. De ez a kottyanás csak döccenõknél jött elö

2018. nov. 4. 19:41
 4/6 szlory ***** válasza:
Na-na. Ha lemész a padkáról, olyankor "kirúg" a teló. Azért koppanhat olyankor, mert túl gyorsan áll vissza. Ha felmész padkára, olyankor a koppanás több okból is lehet. Javaslom, hogy teszteld a lekoppantás ellen azzal (is), hogy gyorskötözőt húzol rá, kifordítva (Tehát hogy le tudd venni) és némi használat után nézd meg, meddig csúszik be a láb. Ha tökig, akkor akármi a nyomás, koppant. Ha mondjuk félig de hallod a koppanást, akkor nyugodtan kereshetsz más problémát. Ez a "felsőkategóriás teló volt 5 éve" szép dolog, de jó lenne név szerint ismerni, hogy merevséget, egyebet is képbe vehessük tanácsadáshoz.
2018. nov. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mikor volt utoljára szervizben? Évente kell vinni, ha retkes helyen mész mindig, akkor akár alkalmanként.

Kottyan. Fel-le mozognia kell a rudaknak a csőben, ha valamire/ről mész, hiszen kimozogja az akadályt. Kis rugózással. Hangot is adnak olyankor, kssz szerű de semmiképp se koppan. Oldal irányba nem mozoghat a 2 cső egymásban, ha mégis, akkor vidd el szerelőhöz!

Nem a kormánycsapágyban mozog el oldalra a villa és azt érzed?

2018. nov. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kicseréltem a kormánycsapágyat de nem az volt a gond. Amúgy Air sountur Raidon villa
2018. nov. 11. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!