Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kormánycsapágy vagy bowdenveze...

Kormánycsapágy vagy bowdenvezetés probléma? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Bicomba a régi villa helyett egy teleszkópot raktam amihez ki kellett cserélni a kormánycsapágyat. A gond ott kezdődik, hogy amikor elindulok érzem, hogyha gyengén fogom a kormányt vagy próbálok kéz nélkül bicozni nem tudok mert a kérek es a kormany magától elfordul és az esetek többségében balra fordul. A csapagy amit beleraktam különben új. A kormánycsapágy rózsáját kilazitottam, meghuztam es különböző hezagolo gyűrűket raktam be, mindent megprobaltam nem javult. Javaslatokat várok, a kábel nem hiszem, hogy ilyet okozna de nem kizart.

2018. nov. 13. 17:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Mind a kormánynak, mind a csapágynak az a dolga, hogy forogjon.


Ha a kormánycsapágy elkopik, akkor jellemzően be tud állni egy adott pontba, ahonnan csak egy kisebb erőhatás tudja kibillenteni. Ezt a beállást észre lehet venni nullakezezéskor, vagy ha tolod a bicót a nyergénél fogva. Ha ezeket nem tapasztalod, illetve rendszertelenül mozog el, nem áll be egy adott irányba, akkor elvileg oké. Én nagyobb esélyt látok rá, hogy az előző kopott csapágyad mindig beállt középre és most furcsállod az újat és jól működőt.

2018. nov. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A villa könnyebb volt az alkatrészei régiek , az új cuccnak más a súlypontja és friss .
2018. nov. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!