Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Küllővédő műa tárcsát fel...

Küllővédő műa tárcsát fel lehet tenni szerelés nélkül?

Figyelt kérdés

MTB-n hátulra, a műanyag tárcsát a kazetta mögé, hogyan lehet feltenni? Nem láttam csak egybe korongot, olyanra gondolok ami félbe van vágva és egybe kapcsozható.


Lehet rosszul gondolom, és nincs is csak egyben.


Hol keressek ilyet?



#MTB #spoke protector #küllővédő
2018. nov. 16. 19:31
 1/6 Alex Fly ***** válasza:

Nem tudok olyanról, de nem is lenne értelme. Ha lekapod a racsnit vagy sort, mindenkapcsozás nélkül fe tudod rakni és nem áll fenn a veszélye, hogy menet közben szétnyílik és beakad olyan helyre, ahova nem túl egészséges.

De ha ilyen igényeid vannak, akkor veszel egyet és elvágod magadnak...

2018. nov. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyenként jól beállított váltóval felesleges alkatrész. MTB-n nem is igazán latni.
2018. nov. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Régi MTB-men volt, én csak azért tartanám praktikusnak, mert amikor egy láncvédő spray-vel lefújom a hátsó koszorút, akkor nehogy a féktárcsa fémére szóródjon olaj, tehát egyfajta védelmi pajzsnak gondolom jó ötletnek.


A fog.koszorút meg a 40nm helyett kb, 100-zal lehetett meghúzva, és szervizbe kellett vigyem a bringát, és ott is szentségelt a sokat látott kb. 50-60 éves szervizes fickó, aki nem ma kezdte a szakmát. Iszonyat hosszú "erőkarral" szárú szerszámmal alig bírta leszedni.


Na e miatt nem mennék megint szervizbe, csak ha nagyon muszáj. Gondoltam van ilyen félbehajtható megoldás.

2018. nov. 17. 12:36
 4/6 anonim ***** válasza:

De hát rátekerve egy rossz zokni vagy gatya miért nem tartja távol a nemkívánatos olajsprét? Vagy egy újságpapír? Persze, ha naponta 8x fújod le, akkor nyilván kell egy beépített szélfogó :)


És a kazettás racsni lezáró kerekét teljesen felesleges sokszoros erővel meghúzni, mert közepes meghúzásnál sem lazul ki a büdös életbe se.

2018. nov. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 szlory ***** válasza:

Nem tudsz feltenni olyat, legalábbis gyárilag mind egyben van. Ha nagyon szeretnéd, de minimális vesződést akarsz, akkor majd sor cserénél egyúttal vásárolj egyet és tegyék fel azt is.


Lánc olajozásról. Nem szeretnék hitvitát robbantani, de mondom a praktikusat. 1 db L-alakú kartonlap, ami tengelymagasságig ér. Azért L-alakú, hogy a lecsöppenőt is felfogja. Visszafelé tekersz a láncod, az olajzást pedig a hétsó váltó alsó görgőjétől távolabb, a gumihoz közelítve fújod fentről lefelé, közelről. Így a görgők fogakkal érintkező része lesz olajos, jönnek a fogak (elöl, aztán hátul), amik benyomódnak a görgők közé, egyúttal bekenik a cuccot. Ezután továbbra is visszafelé tekerve a hajtást teszel egy rongyot a lánc egy-egy oldalára, letörlöd a felesleget. Ahogy zoligyerek mondja: ha ronggyal csinálod az egészet és nem kartonnal, akkor picit nehezebb letakarni a kényes részeket, leesik a rongy, de ha valakinek ez is gond, akkor 1 ruhacsipesz és a küllőhöz fogja, mint egy függönyt. Az a rony utána jó a lánc oldalának letörlésére is. :)

2018. nov. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

[link]



vannak erre okosságok, a rongy is jó persze, csak mire begyűrögetem a küllő közé, meg utána nem tudom meghajtani végigkenni.


na mindegy, annyira nem lényeg. :)

2018. nov. 19. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!