Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért van az, hogy alig érzem...

Miért van az, hogy alig érzem az elektromos biciklin a rásegítést?

Figyelt kérdés

Vettem nagyon olcsón egy használt elektromos biciklit.

D-CYCLE Delight 8

Ez a típus:

[link]


4 fokozat rásegítés van rajta. Indulás után zörög a motor, de szinte semmit nem érzek a segítségből, emelkedőn ugyanúgy érzem, hogy keményen tekerni kell.

Szerintem sokkal könnyedében kellene mennie.

Meredekebb emelkedőn majdhogynem nehezebben megy fel, mint egy csak tekerős bicikli.

Megnézhessem szervízben?


2018. dec. 6. 15:55
1 2
 1/13 szlory ***** válasza:

Amit vettél az egy városi közlekedésre szánt alap gép lehet. Nem találtam, melyik Bafang motor van benne, de ha tényleg városi közlekedésre szánták (kialakítása, pl. merev villa miatt mindenképp erre gondolok), akkor ez maximális rásegítéssel is maximum a kisebb lejtőket tolerálja, rendes emelkedő vagy hegymenetnél teljesen elképzelhető, hogy kevesebbet tud segíteni, mint amennyit az egész bringa többletsúlya visszavesz rajtatok.


Síkon tekerj vele. És ott nézegesd, mennyire érzel különbséget a 4 szint között. Ilyen 5-5Watt eltérés, tehát kevesebb, mint egy dinamó visszafogóereje kellene legyen - ha ilyet tudsz érzékelni.


A zörgés miatt célszerű lenne megnézetni, mert a hangot leírni karakterekkel lehetetlen, tehát hogy te mit gondolsz zörgésnek...

2018. dec. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A zörgés lahat hiba hangaja is....ami miatt nem segít eléggé a motor. Igen vidd szervízbe.
2018. dec. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Wadmalac ***** válasza:
250 wattos motor van benne, nem egy erőgép. De azért annak is érződnie kéne.
2018. dec. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ilyen a hangja.


videó: [link]

2018. dec. 10. 13:41
 5/13 szlory ***** válasza:
Wadmalac: a legtöbb ebike 250 Wattos motorral megy, a Speed pedeleceknél van 300 felett, de az már segédmotoros jogsit igényel. Hadd ne mondjam, hogy a Bosch PCX azzal 250 Wattal úgy rúgja fel a disznókat a Kékestetőre 17-20-szal, mint a huzat. :D
2018. dec. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Wadmalac ***** válasza:

Ki mit nevez nagy erőnek.

:D

250 W, az kábé 1/3 lóerő.

Ehhez képest egy Babetta is űrhajó. :D


Az biztos, hogy ennyinek is erősen érződnie kéne.

2018. dec. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

A helyzet, hogy közúti használatra EU-ban max 250 watt ami még bicikliinek számít...

És egyelőre a tekerős biciklimmel könnyebben felmegyek egy.dombon mint ezzel

2018. dec. 11. 12:02
 8/13 Wadmalac ***** válasza:
Ott valami nem kóser. Egy pedelecnél is állatira érezni a plusz húzást.
2018. dec. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 szlory ***** válasza:
Csakhogy a Watt/Lóerő mint tudjuk, nem forgatónyomaték. Előbbi a végsebességre enged következtetni, utóbbi a gyorsítóerőre. Márpedig a 250 Wattos motorból akár 75Nm-t is kihoznak a németek, ami, mint mondottam, Kékestető, 120 kilónyi terhelést képes felgyorsítani és megtartani kényelmesen sportos tekerés mellett 17-20km/h között, felfelé menet. Szerintem az minden, csak nem kevés. Városban meg úgy lősz ki vele, hogy öröm nézni. Nekem ez félig tele pohár.
2018. dec. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Wadmalac ***** válasza:

Elfogadom. De hogy a kérdező ezt most nem érzi, az tuti.

Láttam már akkus fúróról meghajtott BMX-et is, úgy söpört, hogy öröm volt nézni. Itt valami komoly baj van a herkentyűvel.

2018. dec. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!