Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpár, váltó sebességszám...

Kerékpár, váltó sebességszám növelés lehetséges?

Figyelt kérdés
Sajnos nem nagyon értek hozzá, de gondolom látszik/látszódni fog. Jelenleg egy 6 sebességes hátsó váltó van a crosstrekking biciklimen. Viszont elég rossz, ezért terveztem, hogy lecserélem. Viszont a 6 sebesség szintén kevés, 7-8 kellene, de annál több nekem felesleges. Szóval az lenne a kérdés, hogy egy csere kb. mennyibe kerülhet (már ha egyáltalán megoldható)? Nyilván új racsni és váltó, ezeket nem számolom bele.

2018. dec. 17. 17:19
 1/6 szlory ***** válasza:

Nem akarom megérteni, mit számolsz bele, bocsi. :)


Röviden: kereket cserélni kell kazettásra (7-es vagy 8+ sebességes kazettákkal adják), új sor, új váltó és váltókar, új lánc, új első hajtómű. Gyakorlatilag egyedül az új első váltót úszod meg, kis szerencsével.


Amúgy érdemes meglépni, ha a bringa még sokáig a társad lesz/lehet. Egy fullgagyi vagy rozsdahalmot inkább kukázd le és vegyél egészben másikat. Olcsóbb lesz.

2018. dec. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Akkor nem lesz túl olcsó.. Mivel amikor vettem még annyira sem értettem hozzá, mint most, így bevásároltam egy bicajt rakás sz.r felszereltséggel. Az elején nem is volt probléma, viszont hamar 8as lett a hajtóműnél, a hátsó váltóról inkább nem mondok semmit (shimano tourney), az első váltó még tűrhető. Csak ugye a garancia erre nem érvényes, mert ,,használatból adódó kár, amit én okoztam" (hát hogyne..). A bicajt 70ért vettem, 120ról leárazva. Most még jobban le van árazva, de értem, hogy miért. Így hátha lesz még valaki hozzá nem értő, aki megveszi. Igazából drága kerékpárt nem is akartam/akarok venni erre a célra, amire kell (munkába járás...stb. Arra jó, hogy a városban lelopjanak valamit). Viszont azért egy gyors és jó váltó nem ártana városban, mert azért ott kell használni. Egyszer gondolkozok egy jobb kerékpáron, ami csak hobbira lenne, de az már nem ilyen lenne. Meg jó időben szoktam eljárni csak úgy tekerni és azért idegesítő, hogy hozzáér a lánc az első váltóhoz a 8as miatt, lassú, kattogó hátsó váltó...stb. Na mindegy, legközelebb okosabb leszek.
2018. dec. 17. 20:42
 3/6 Wadmalac ***** válasza:

Ideiglenes megoldásként létezik 7 sebességes menetes racsni.

Persze a 6-os pozíciós karral nem fog menni, abból is kell 7-es vagy lemondani a pozíciókról, de az már végképp az alja.


[link]


[link]

2018. dec. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 szlory ***** válasza:

Nyilván ez már kissé "halottnak a csók" dolog, de ismét példa arra, hogy ha valaki igáslovat akar, ráadásul kevés (rövid és/vagy kvázi igénytelen) használatra, az jobban jár egy használt állagú, de jobban felszerelt paripával, mint egy boltból kiguruló okádékkal.


A jutubon is van már magyar videó, a "mit figyelj meg használt bringákon" kategóriában, tehát egy közel laikus is boldogul vele valamennyire. Ehhez hozzáveszed a 2. ökölszabályodat, miszerint mindent nem ellenőrizhetsz, számolj cirka 10e Ft javításra tartalékolós költséggel, mikor a végösszeget nézed. Ha jól ellenőrizted, nem vagy nagyon peches és nem valami brutál ritkaságot veszel, az a 10e Ft anyagköltségben pont annyi tartalék, amivel minimum szögletre kitolhatod az üzletet.


Egy crosstrekking 50-100e között használtan bőven 8-9 sebességes és jobb váltókkal és fékekkel szerelt gép tud lenni. Ha még a telót is el tudod hagyni (sima trekking), akkor spóroltál hibalehetőséget, fölösleges kacatot és pár forintot.


A kereskedelem arra épít, hogy jó sok elkényelmesedett palimadár jön be az utcáról, akiknek bármilyen biciklinek látszó tárgyat eladhat, ha az általa megálmodott pénzkereten belül tud mutatni valamit. Hiszen úgyis "csak alig" használja, nem fogja kapargatni a felszínt. :(

2018. dec. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat, ment a zöld! Hát, akkor jól bevásároltam. Most gondolkoztam, hogy ezt hagynám így ahogy van és vennék egy másikat használtan, ami jó és amivel tudnék menni rendesen, hobbiból kerékpározni. Meg városba amúgy se vinnék egy drága, jó biciklit, mert a remek közbiztonság miatt 5 perc után lecsupaszítanák.. Pont tegnap néztem használtan egyet, képek alapján jónak tűnik, de még ráér, csak tavasztól kell. Addig jó lesz ez is. Köszönöm még egyszer mindenkinek a segítséget!
2018. dec. 18. 15:22
 6/6 anonim ***** válasza:

Most nyilván menetes racsnid/agyad van hátul, tehát jópár alkatrészt ki kell cserélni. Ha most csak ezt akarod meglépni, akkor azért is szépen kell tejelni.


Olcsó alkatrészeket kerestem, menni ezekkel is lehet, nyilván nem versenykategória. A Shimano váltórendszer az olcsó kategóriában is jól működik.


[link]

[link]

[link]

[link]

Ha a vázad nem váltófüles, akkor további bizbasz is kell.

Ha a hajtóműved és a láncod nem új, akkor azok is kellenek:

[link]

[link]

Opcionálisan esetleg monoblokk pl:

[link]

Bowdenezés ~ 2000 Ft.


Ez eddig 31 ezer Ft és minden alapminőségű.

Reálisabb egy jó állapotú használg gépre gyúrni, bár ott is figyelembe kell venni, hogy az erőátvitel eséllyel kopott lesz (hajtómű/lánc/hátsó sor)

2018. dec. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!