Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen gumiköpenyt válasszak...

Milyen gumiköpenyt válasszak a 700mm-es kerekemre?

Figyelt kérdés

Kritériumok:

-Tempósan szeretnék vele haladni, így legyen kicsi a gördülési ellenállása.

-Első sorban városban szeretném használni, így legyen jó a defektvédelme és nyelje el a sok úthibát.



2018. dec. 31. 20:46
 1/4 TR75 ***** válasza:

Nekem Deestone D1006 APS volt fenn (47-622-es) tavaly a bringámon elöl-hátul (Schwinn-Csepel Landrider). Nem volt defektem. Viszont elég súlyos gumi, valamit valamiért.

[link]


Most épp a télnek megfelelő külsőt használok, amúgy Mitas V66 Flash volt fent ősztől (35-622-es).

[link]


A futófelületük jó, lehet velük hajtani.


Az úthibákkal az a gond, hogy ha "üzemi" nyomáson használnád a gumit, akkor érezni fogod az úthibákat. Ha 5 bar helyett 3-4-en használod, akkor ugyan jobban elnyeli az úthibákat, de cserébe simán belefuthatsz egy felütős defektbe, és úgy általában is könnyebben vágja-szúrja ki mindenféle arra alkalmas kis biszbasz.

Talán valami ballonosabb kellene neked, amolyan gravel vagy cyclocross külső (Schwalbe G-One Allround és társai), vagy valamilyen tubeless külső.

2018. dec. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én Schwalbe BIG APPLE-t használok a cross-omon.

29x2.0 méterben.

baromira meg vagyok vele elégedve!

elég ballonos (sajna a vázam nem engedett nagyobbat, de van ennél vastagabb is)

és a nagy átmérő miatt lehet vele küldeni mint az állat!

2019. jan. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Alex Fly ***** válasza:
28-622 Continental SportContact. Rengeteg HC városi bringás erre esküszik. Lényeg, hogy a ráírt max 6 baros nyomás inkább az alsó határt jelenti; a felütéses defekt elkerülése miatt 6,5-8 baron érdemes használni.
2019. jan. 2. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 TR75 ***** válasza:

#1

Mondjuk azt nem tudom, milyen 47-es gumiról beszéltem, természetesen 42-es lesz az.

2019. jan. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!