Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A Shimano Deore M6000 tárcsafé...

A Shimano Deore M6000 tárcsafék kompatibilis a 160 mm-es Tektro féktárcsákkal?

Figyelt kérdés

Ilyen féktárcsám és tárcsafékem (mechanikus) van, eddig 1400 km-t használtam.

[link]

G02


Fog vele működni a shimano tárcsafék, vagy tárcsát is cserélnem kell?



2019. jan. 13. 13:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

nagy valósziüséggel működni fog.

én beleraktam a mechanikus tárcsás kerekemet a hidraulikus fékesbe amikor annak az első kerekér újra kellett fűzni.

semmi gond nem volt

2019. jan. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ez nem egy top tárcsa, de moderált használatnál nem lesz az új párosítással gond. Arra kell egyedül figyelni, hogy gyantás legyen a Deore fékbetétje! (ez 99%, hogy gyantás fékbetéthez készült tárcsa)
2019. jan. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

"de moderált használatnál nem lesz az új párosítással gond"

Ez alatt mit értessz?

2019. jan. 13. 20:36
 4/14 A kérdező kommentje:
Városi használatra szeretném venni a féket. A mechanikusat azért akarom lecserélni, mert azt nagyon gyakran kell állítani.
2019. jan. 13. 20:38
 5/14 anonim ***** válasza:
A város az kifejezetten moderált használat. Oda talán még enyhe túlzás is a Deore fék. Elvileg a Tektro tárcsa 0,05 mm-rel vastagabb, mint a Shimano (1,85 vs 1,80). Ez még talán nem jelent gondot. Lehet, hogy új betétekkel kicsit nehezebb lesz beállítani. De mivel használtad már a tárcsákat, talán kopott is annyit.
2019. jan. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

"A város az kifejezetten moderált használat. Oda talán még enyhe túlzás is a Deore fék"

Akkor ide mit ajánlanál?

2019. jan. 14. 19:52
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam, hogy nem jó a Deore, csak szinte már túl jó. :) Ha belefér a keretedbe, vedd meg! Az sosem baj, ha jobb cuccot raksz fel. De ha spórolni akarsz, városba szerintem egy alivio is megteszi.
2019. jan. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

MXXXX jelöléssel a deore a leggyengébb azt hiszem M6000-el, 30 ezer körül. Vannak olyanok, hogy BR-M365/200/400. Nekem 365 van, teljesen jó, városban ki kell, hogy szolgáljon. Ráadásul fele ennyiért. Vedd azt.

0,05m semmi. Beférni be fog, ha hozzá is ér 2 perc tekerés után lekopik :D A hidrás fékek betéteit meg a dugattyúk körüli gumi automatikusan beállítja, azzal nem lesz gond. Szökőévente kell hozzányúlni, de minimális műszaki érzékkel otthon kivitelezhető.

2019. jan. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

"MXXXX jelöléssel a deore a leggyengébb azt hiszem M6000-el, 30 ezer körül. Vannak olyanok, hogy BR-M365/200/400. Nekem 365 van, teljesen jó, városban ki kell, hogy szolgáljon. Ráadásul fele ennyiért. Vedd azt."


Köszi a tippet, de már időközben megrendeltem az M6000-et. Azért ezt választottam, mert az egyik webshopban le volt akciózva 16 ezerre készreszerelten fékbetéttel.

2019. jan. 15. 15:44
 10/14 anonim ***** válasza:

Akkor az elég jó vétel volt. Annyiért ajándék. Szerintem nem fogod megbánni. Elsőt és hátsót is vettél?

Viszont hiába készre szerelt, a fékcsőből valószínűleg vágni kell. Bringától, vázmérettől függ, hogy milyen hosszú fékcső kell. Kiindulásnak jó lehet, ha megméred a bovdenek hosszát.

Ha ügyes vagy, elvileg meg lehet csinálni légtelenítés nélkül, de én nem vágnék bele néhány alap szerszám és egy légtelenítő szett nélkül. Akkor inkább rakasd fel szervizben.

Leírás:

[link]

Mivel készre szerelt, a feltöltést megúszod, de szerintem fékcső vágás után egy gyors légtelenítés nem árt.

2019. jan. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!