Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Shimano Deore M6000 fékhez...

Shimano Deore M6000 fékhez mekkora első féktárcsát vegyek, ha 85 kg-os vagyok, a biciklim kb.15-20 rakománytól függően és nem fogom hegyi lejtőkön használni?

Figyelt kérdés
A 180 mm-esnek fogom venni hasznát, vagy már a 160mm-essel is fejre fogok tudni állni?

2019. jan. 16. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Álltalában van egy ajánlott méret. Szerintem annál nagyobb nem kell,ha nem használod extrém körülmények között.

Ha jól vagy legalább megfelelően van beállitva akkor fejre állsz 160assal is,de ne az legyen a cél :)

2019. jan. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Felcuccolt trekkingre már 180-ast szoktak ajánlani. Én ugyan mázsa felett vagyok, de én a 200-ast is elbírnám. A teló már nem biztos. :)
2019. jan. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Speciel a bringámon van egy ilyen "sulyhatár" ami előirja,hogy a bringa bringással cuccokkal egyűtt max:100kiló lehet.

A jelenlegi felszeretség egy ilyen össztömegű bringát,tud biztonságosan megállitani.


A shimano ezt az értéket alu lövi. Azaz lehet több is de nem arra tervezték. Illetve huzamosabb használat esetén hamarabb elhasznalódik.


De te azt írtad,hogy nem lejtőzöl. Ezért irtam,hogy elég a 160as. De ha tutira akarsz menni akkor elöl legyen 180as.

(Ha birj a teló)Hátra elég a 160.

2019. jan. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tekintve, hogy eddig mechanikus volt rajta, a teló miatt lehet, hogy nem vitézkednék 160-asnál nagyobbal.

Bár ezt a csavarásosdit egyszer már lejátszottuk :DDD

2019. jan. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azzal kiegészíteném, hogy 135 kilósan vettem a bringát, és évekig 160-assal jártam. Jobban fog a 180-assal, de városi közlekedésre megteszi a 160 is, ha nem kíván valaki fejreállító fékhatást elérni.

Azzal is számolni kell, hogy féknyereg tartó adapter is kell a nagyobb tárcsára. Sőt, nem kizárt, hogy így is kell, ezt ellenőrizd! Nem tudom, hogy ezek az adapterek mennyire kompatibilisek gyártók közt, és létezik több féle felfogatás is.

2019. jan. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Végül 160 mm-essel szereltem fel, de ezzel is egy ujjal képes vagyok fejreállítani a biciklit. Szóval szerintem egy 140 mm-es is elég lehetett volna.
2019. febr. 9. 20:56
 7/7 KareszKiss válasza:
Nem mindig az elsöféket kell behuzni elsöre...
tegnap 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!