Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miben jobb egy drágább V-fék,...

Miben jobb egy drágább V-fék, mint egy olcsóbb? Mi a különbség egy 3000 ft-os B'Twin V-fék és egy Shimano Deore XT között?

Figyelt kérdés
Látszólag ugyanakkora a fékkar, így nem hiszem, hogy erősebben fog egy drágább.

2019. jan. 18. 20:03
 1/7 A kérdező kommentje:
De például, ha csak a Shimano-t vesszük, akkor a Deore XT 9300 ft körül kapható, míg egy Alivio kb. 3400-ért. Miben jobb ugyanannak a gyártónak a 3-szor annyiba kerülő V féke?
2019. jan. 18. 20:09
 2/7 anonim ***** válasza:
A btwin alsó kategóriásai féktestein rések hézagok találhatók , ettől még a noname tömör Vfékek is jobbak . A menő híresebb közép és felső kategóriás cuccok acél vagy ötvözet minősége tartalma nívósabb , rugói csavarok erősebbek . Az olcsók kezdenek gagyisodni , régen rozsdálós vas volt a rögzítő imbuszos csavarjaik , de most málós spiáter féleség . 3 -4 állítgatásnál szét málik a csavar fej és ki lehet dobni .
2019. jan. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ez például jobb minőségű, mint a B'Twin?

[link]

2019. jan. 18. 23:30
 4/7 anonim ***** válasza:
Jobb , de 4 ezer egy dbért hááát . Inkább Avid párban 3 ezerért , vagy neten van pár bringás fórum ott kereshetsz meg kínálnak újakat amik tartalékok fél áron .
2019. jan. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Anyag használat.

Megmunkálás.

Párhuzamositó mechanika. Ha van benne.

Fékpofa anyaga (is lehet) pl:kerámiás pofa.

2019. jan. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Alex Fly ***** válasza:

@3: nekem a jó öreg br-m 422 fékem van (a képen látható nagy valószínűséggel ennek az utóda) és mondhatni tökéletes. Ár/érték arányban nem igazán találni jobbat -jómagam sem véletlenül vettem ezeket. (Na jó, egy pár Magura HS33-ra bármikor gondolkodás nélkül lecserélném, de az más kategória...)

Érdemes körülnézni a neten; teszteket, véleményeket olvasni és ezek alapján eldönteni, hogy a te kerékpárodra az adott felhasználás mellett melyik alkatrész lenne optimális.

2019. jan. 20. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem irok gyártót de vettem 2féket tőlle.

A 3ból a közepeset,és az alsót.

Az alsó rugója hajlamos volt kiakadni...

És amikor lecseréltem akkor a eltudtam hajlítani...

(Külső rugós)

A közép kagegoriás rugoján volt egy kis hajlitás a kiakadás ellen,stb szóval ilyen apróságnak tűnő dolgokban is megmutatkozik.


Persze nem állitom,hogy rossz. De lehetett látni,érezni a sporolást. Sulyban is rávert egy picit ha jól emlékszem.

2019. jan. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!