Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen menet van a 7-es nexus...

Tothp kérdése:

Milyen menet van a 7-es nexus agyváltók tengelyén?

Figyelt kérdés

Mindíg megszívom vele.

Állítólag 3/8-os, csak gyanús nekem, hogy a dinamós első agy meg M9x1.(ez biztos)

Egy SHIMANO-tól elvárnám, hogy ne keverje a colost a metrikussal egy rendszeren belül.



2019. jan. 20. 13:37
 1/4 szlory ***** válasza:

Pedig de! Keveri. :)

Ha nagon muszály, rá tudod hajtani a metrikus anyát, csak ne kelljen nagyon mélyre (alátétezni szoktam, ha pl. campingbe megy, nem valami 135mm-es villatávba..) Megfogja, nem öli meg, addig elég, mire nagy nehezen beszerzed a 3/8-os anyukát.

2019. jan. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Na már csak egy bajom van, 24 vagy 26 menet egy collra. Mert még ilyet is felad.

Anya nem gond. Pont azt akarok rendelni. Nem akarok mellényúlni

2019. jan. 21. 17:33
 3/4 szlory ***** válasza:

Azta', milyen pikáns helyről rendelsz. Én megúsztam, csak egyféle volt :D (Bikepro ha jól emlékszem, kifejezetten Shimano-hoz írták, kb. nem is az adatait :D)


De ide a bökőt, hogy 26os!

1) a 24-es USA szabvány, mindenki más (Tajvan is) 26tpi-t használ

2) Mivel én metrikus anyákat húztam rá és szorult végig, így szerintem tuti, hogy a menetemelkedés stimmel - ha az SEM stimmelt volna, az az M10-es anya vagy rágyógyult volna, vagy rosszabb

3) A Shimano nem váltogatja a maga méretezését. És régi 333-as agyváltóhoz is 3/8" 26tpi locknut kellett.

2019. jan. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Nem egzotikus, csak az extrawheel futómhoz kell plusz vonószem. A lengyel gyártó elég alapos. Minden típushoz van cucca.
2019. jan. 22. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!