Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Csepel Royal vagy Csepel...

Csepel Royal vagy Csepel Torpedo3?

Figyelt kérdés
Edzésre mennék vele ami pár perc , de hosszabb utakat is tennék vele városokat szelnék át. A Royal egysebessége aggaszt, mert szeretek gyorsan menni mennyire gyors? A Torpedo3 gyorsabb mint a Royal? Persze tudom teketéstől függ de úgy viszonylatban? Első Csepelen lenne mennyire tartós bicikli ? Nálatok meddig bírta gyárilag?
2019. jan. 20. 16:19
 1/1 TR75 ***** válasza:

Torpedo 3

Szerintem (SZERINTEM) az egysebességes bicajok most nagyon hipszter cuccok, de azért 14 sebességgel könnyebb az élet, és gyorsabb is.

Nekem Csepel Landriderem van (akarom mondani még Schwinn-Csepel), idén 16 éves. Nehéz, mint a dög, van benne anyag. Acélvázas, aminek van egy hátránya (a súlyán kívül): rozsdásodik. A téli sós latyak nem használ neki (márpedig én hóban-kánikulában is hajtom). Karosszérialakatos meghegesztette a középcsapágynál, ahol szétrohadt 10 év alatt, úgyhogy most megint fain.

A Torpedo 3 hátránya még a relatíve gagyi váltók (Shimano Tourney, alap váltó, az én bringámon is az van, nem őszinte a mosolyom, amikor épp vacakol valami miatt - pl. elállítódik). Szóval azt még tervezd bele, hogy idővel a váltót le kell(ene) cserélned.

Városba meg kisebb tekerésekre amúgy szerintem oké.

Viszont 120 körül kaphatsz jobban felszerelt gépet is (pl. Neuzer Courier DT).

2019. jan. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!