Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan tudom eldönteni, hogy...

Hogyan tudom eldönteni, hogy a bicikli felnim használható-e tubeless gumival?

Figyelt kérdés

A biciklim leírásánál csak ennyi van a felniről: "Anodizált, duplafalú alumínium felni, fekete, nagyon tartós.

28" (21-622) kerékátmérő"

B'Twin riverside 500-as amúgy.



2019. febr. 7. 22:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Erről nagyon egyszerű eldönteni, hogy nem alkalmas rá. Ha az lenne, írná, de ránézésre is látni.

[link]

Ez amúgy is a jóval drágább bringákra jellemző, trekkingnél talán még ott sem. Szerintem nincs is értelme. Ilyen felhasználásban több a hátránya mint az előnye. Egyébként meg lehet oldani ennél a felninél is a belső nélküli használatot, de szerintem semmi értelme.

2019. febr. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Leginkabb úgy,hogy itthon csak 2féle tubeless felnit lehet kapni. Az egyik az a Shimano XTR a másik a mavic "akarmi" slr disc.

A tied egyik sem.

Azaz nem alkalmas. Vagy ráirják de ezt fentartásokkal kell kezelni.

2019. febr. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 szlory ***** válasza:

A kérdező szerintem azt kérdezi meg, hogy ha vesz tubeless (ready) gumit, akkor az ő felnije (ami vagy tubeless vagy nem) vajon tudja-e fogadni.


Ez esetben a válasz: a tubeless gumikat fel tudod használni sima felnivel is. (legalábbis amiket ismerek, kb. kivétel nélkül - max nyűgösebb/kevésbé nyűgös jellegű eltérés van melóban közöttük)


Tubeless rendszerre áttérni a te bicajod kerekeivel nem lehet, tehát mindig "belsős" (gumibelsővel használható) kerék marad.

2019. febr. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

UST külsőt ne vegyél, de a TR, TLR, folding típusok jók hozzá belsővel használva.

Belső nélküli használathoz lehet próbálkozni folding, TR, TLR külső gumival ÉS a felnire rakott tubeless szalaggal. Csak a hozzá való folyadékkal feltöltve lesz légzáró, de nagyon veszélyes (leugorhat), mert ennek az olcsó felninek nincs rendes pereme.

2019. febr. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!