Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Országuti vagy MTB vonal...

Országuti vagy MTB vonal mellett döntöttél?

Figyelt kérdés

Nekem két éve van lassan országuti kerékpárom és imádok lejtőzni vele. De vannak olyan utak amik piszok meredekek és rosszak és oda egy merev vázas xc vagy egy fully is jobb lenne.


100-150.000Ft körül nézelődök egyenlőre.


Azt olvastam, hogy a 29er-t könnyen kikapja a kezemből a terep, de viszont átgördül mindenen.


2019. márc. 10. 17:28
 1/4 szlory ***** válasza:

Akinek a terep csak úgy kikapkodja a kormányt a kezéből, az nem való montisnak. :-P


Én mindkét vonal mellett döntöttem. (Jó, hazudós vagyok, a full országútit leadtam, mert unalmas, inkább guruló edzőterem, helyette a cyclocross jött be, ill. a gravel nagyon kecsegtet.)


Arra gondolj, hogy ez nem a "döntéseden" múlik kizárólag, hanem a képességeiden. Több országútist ismerek, akik igazából tényleg hatalmas állóképességgel bírnak, erősek, de mint a versenyagár - ha oldalról jön valami vagy hirtelen kell cselekedni, összetörnek. A monti mindig valamekkora mértékben a kiszámíthatatlanságról, a vadonról szólt. Ott előre tervezel sávot a semmiben, csapatás közben találod ki, hogy hogyan fogsz áthaladni - ha tévedsz hogyan próbálod elhárítani a veszélyt... ez sokaknak megterhelő, nem szeretik és/vagy nem is tudják megtenni, hogy pl. egy keresztbe faágat átugorjanak vagy akár csak vészfékezés közben ne bukjanak orral előre.


Az, hogy szeretsz lejtőzni, még nem sokat árul el. De azt az országútit lehet tényleg cserélni kéne egy picit vadabbra.

2019. márc. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Wadmalac ***** válasza:

Sosem tudtam dönteni. Én a célgépek híve vagyok, szeretem az országútizást, terepet is, rövid és hosszú távok tempótól függően szintén mást kívánnak, ezért van egy országúti, egy monti és egy singlespeed/fixi is.

Rövid helyi ugrabugrálás A-ból B-be kis tempóval, bitumenen: SS.

Hosszabb, izmos tempós országúti tekerésre az országúti.

Erdei ösvények, bitumenutak közti rövidítések: MTB.

2019. márc. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 tothp ***** válasza:

Országútival kezdtem (mondjuk 88-ban azonkívül választhattam volna a kempinget, vagy az egysebességes kontrásat)

93-tól MTB-vel párhuzamosan.

2000 körül Outi +MTB de túrára "hangolva"


néhány éve egy lehelletnyi fixi csak úgy brahiból.


aztán Cargo+Monti kb 4 év


aztán egy szezon a fixivel, de már racsnival/fékkel szerelve+munkábajáráshoz egy trekking. plusz néha a cargo.


Idén meg épült egy koskormányos 7-es agyváltós gravelszerű képződmény az MTB mellé.


Az outikat szédszedtem. Valamikor építek belőlük valamit. a cargot kinőtték a gyerekek. Annak hamarosan új feladata, vagy új gazdája lesz.

2019. márc. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Alex Fly ***** válasza:

Nem döntöttem egyik mellett sem.

Ezért járok trekkinggel: a sport és a teljesítmény nem igazán izgatb viszont ezzel szinte bárhol elmegyek és odaérek...

2019. márc. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!