Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A bicikli kulacstartó vásárlás...

A bicikli kulacstartó vásárlásánál mire érdemes figyelni? Milyen típusú/anyagút érdemes venni?

Figyelt kérdés
Szeretném, ha a kulacs nem esne ki menet közben. :-)

2019. márc. 11. 22:06
 1/7 Alex Fly ***** válasza:
Általában a kulacsok mérete szabványos, jó eséllyel egyetlen normális tartóból nem fog kiesni. De ha biztosra akarsz menni, akkor ajánlom a Topeak Modula (vagy Modula II) kulacstartót: ez állítható; a félliteres lónyáltól a másfélliteres ásványvízig mindent megtart.
2019. márc. 12. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Alapból a kulacs nem esik ki a kulacstartóból. Ha ilyen alakú kulacstartót veszel: [link]


, azt ki lehet úgy nyújtani, hogy beleférjen a literes kólásüveg (vagy literes Cappy) is. Ezután viszont már kieshet a normál kulacs belőle. A literes kólásüvegre tudsz szopókás kupakot tenni (talán a Cappyre is), és kész az olcsó kulacs. Ebben normális marad a víz íze tapasztalatom szerint.


A kulacs anyagát tekintve: nekem csupa műanyag kulacsom van. A tiszta víz azonnal műanyagízű lesz bennük, gondolom azért, mert bizonyos anyagok belemennek a kulacsból. Narancsleven stb. nem érződik, de nem hiszen, hogy abba ne oldódna bele semmi, tehát az egészségkárosító hatása nem kisebb így sem. Egyszer hagytam belepenészedni a cuccot, azóta rosszabb. A Decathlon pedig azt írta a honlapján, hogy az új kulacsot ki kell forralni (tűzhelyen forrásban levő vízbe tenni és pár percig rotyogtatni kis fokozaton), de sosem mertem kipróbálni és a részletekre nem emlékszem, szóval nem garantálom, hogy kibírja a kulacsod ezt az eljárást.


A műanyag, nem teljesen merev kulacs előnye, hogy amikor már 150+ km-t mentél és alig élsz, akkor nem kell szívnod a kulacsot, a kezeddel össze tudod nyomni és a szádba ömlik a nedű. Meglepő könnyebbség olyankor. Van egy fém kulacsom is, de sosem használtam.

2019. márc. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az oldalra nyílóbol kieshet,olyat nem vennék.
2019. márc. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

És a kulcstartó anyaga milyen legyen?

Műanyag? Alumínium? Acél?

Nem szeretném, ha zörögne menet közben, és tartósat szeretnék.

2019. márc. 12. 23:22
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem szokott zörögni, mert rászorul a kulacsra. Nekem volt már műanyag és nem tudom, milyen fém is, egyikkel se volt gond. Inkább az alapján választottam, hogy mit lehetett felszerelni a biciklire (az egyik biciklimen nincs kulacstartó-csavarlyuk a vázon, vagy hogy nevezzem).
2019. márc. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Wadmalac ***** válasza:

Na itt spec nem kell félni a kínai karbontól, ennyi terhelést az is kibír. Pillekönnyű, jól tart, jól néz ki és nem gyilkol az ára sem.


Amiből magyar utakon nem távozik magától a literes kulacsom, az mindent kibír.

[link]

2019. márc. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Amiből magyar utakon nem távozik magától a literes kulacsom, az mindent kibír."


:-)))))

2019. márc. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!