Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Merevfarú vagy ösztelós 29er...

Merevfarú vagy ösztelós 29er mellett döntöttél?

Figyelt kérdés

Egy noname acélvázas merev villás és vázas, canti fékes mtb-ről váltanék. 3x7 sebesség.


Ennek a váznak inkább trekking geója van, és munkába járáshoz használom már.


Terepen kegyetlenűl ráz feltúr úton.



2019. márc. 15. 18:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Össztelós 27,5, nekem nem is kéne 29er. De attól függ minden, hogy milyen célra kell.
2019. márc. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Rossz minőségű úton mennék vele, erdőbe meredek ősvények, de ugrattatás meg ilyenek annyira nem.
2019. márc. 15. 18:45
 3/11 A kérdező kommentje:
29er egy levegős telóval nem lenne elég hozzá? mert sokat mennék előtte kerékpárúton.
2019. márc. 15. 18:46
 4/11 anonim ***** válasza:

Attól függ mit takar a meredek lejtő. Amúgy szinte mindenhova elég a merevvázas, csak össztelóval kényelmesebb.

Ha sima lejtő, akkor oda bőségesen elég a sima 29er.

Ha nagyobb drop-off, ahol van egy kicsi idő, amíg két kerékkel a levegőbe vagy, oda kényelmesebb lehet az összteló. De még ezeket is megoldja a merev vázas.

Amíg nem akarsz ugrálni, addig én nem vennék össztelósat, kivéve ha súlyos milliók fekszenek a bankszámládon, és vállrándítás neked egy plusz 300-600 ezres tétel. De akkor is csak tényleg durvább terepekre, mert sima lejtőknél, de sok aszfalton hátrány is lehet a plusz súly.

2019. márc. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz nagyon ugráli,meg hasonlók akkor jo a 29er. Sima "baszatás" esetén még jóbb is mert a nagyobb kerék könnyebben àtgurul az akadályokon mint a kisebb.


De azért mielőtt felülsz a divat vonatra mérlegeled,hogy valóban kell e neked,elég magas vagy e hozzá,stb.

Nekem már nagy volna,nem férnék be vele a liftbe.


Az hogy merev vagy fully inkább egyéni döntés kérdése legyen.

Én azért vettem fulyt mert nem vagyok igazi versenyző nekem mindegy,hogy 100. vagy 487. leszek.

Inkább hajtok kényelmesen (de keményen az óra ellen).

2019. márc. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
174cm vagyok, nem akarok 200.000Ft-nál többet költeni és használtan nézelődök. Minél jobb cuccok legyenek rajta, de a váz se legyen hitvány B'TWIN, mert az sose fog úgy menni mint egy Cube, Merida, Trek stb.
2019. márc. 16. 19:06
 7/11 anonim ***** válasza:

27,5" fully nem játszik?

Mert használtan talán kicsit nagy elvárás lenne fully 29er,ami azért szerintem,ha hobbysta az ember talán kicsit jobb választás mint a "verseny orientált" merev gépek.

2019. márc. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ennyiért merevet vennék. A jó fullyk használtan is 400 körül vannak.
2019. márc. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
7# de lehet róla szó, csak fontos még, hogy lockolhatók legyenek a telók.
2019. márc. 17. 08:24
 10/11 anonim ***** válasza:

174 centisen szerintem sok a 29er.

200-ból meg ne akarj fullyt venni.


Én merev 27,5ösre szavazok.

2019. márc. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!