Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » MTB hajtómű trekkinghez?

Csorbinátor kérdése:

MTB hajtómű trekkinghez?

Figyelt kérdés

Van egy 28-38-48T fogkiosztású hajtóművem (gyárilag ez volt a bringán), és octalinkre váltás miatt szükséges a hajtómű csere is. A kérdésem az lenne, hogy ha 22-32-44T kiosztásúra cserélem, akkor elég csak a váltót hozzáállítani, vagy új első váltó is kellene? (Azt, hogy az első váltóm milyen, azt fejből nem tudom, de ha kell, akkor megnézem, ha hazaértem)

A válasz(oka)t elöre is köszönöm.



2019. márc. 19. 08:16
 1/7 compactegon válasza:
hejj! jobban jársz, ha lecseréled az octalinkes középrészt. persze ne négyszögesre, mondjuk integrált középcsapágyasra. kicsit több befektetés, de octalinkes cuccokhoz (szerintem) már viszonylag nehezebb hozzájutni. illetve ne feledd, ha a hajtómű cserélve lesz, akkor a lánc és a fogassor is csere.
2019. márc. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Illetve olyan kérdésem lenne még, hogy milyen előnye/hátránya van a kisebb fogszámnak?
2019. márc. 19. 08:30
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. De pont azért cseréltem volna a négyszöget octalinkre, mert az integrált nem igazán fér a keretbe, viszont lényegesen jobb a négyszögnél
2019. márc. 19. 08:31
 4/7 compactegon válasza:

jogos :) kisebb fogszámmal nyilván könnyedebben tekersz de többet, szerintem megszokás kérdése. én az erőltetett áttétes tekerést amúgy sem preferálom, nem tesz jót az izomzatnak.

pár éve volt egy konám truvativ hussefelt isis drive-os megoldással. ott elöl csak két tányér volt alapban, kis fogszámmal. hátul 12-32 ha jól emlékszem, de gond nélkül kitekertem vele a 30-at hosszabb távon is. most egy ktm össztelóst hajtok, szintén megy, mint a barom ha kell. előző kérdésedre válaszolva nem vagyok biztos benne, de szerintem nem kell cserélni a váltót ha kisebb lesz a fogszám. csak ajánlott :)

2019. márc. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ:)
2019. márc. 19. 10:08
 6/7 compactegon válasza:
igazán nincs mit :)
2019. márc. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én is monti hajtóművet tettem fel a trekkingre, hogy könnyebb legyen tekerni.

főleg városban használom, úgysem tudtam sosem a nagytányér-kónuszon a 48-11 áttételt kitekerni.

A váltót kellett állítani és jó volt

2019. márc. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!