Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szobabiciglizésből sérülés?

Szobabiciglizésből sérülés?

Figyelt kérdés
Napi 16 km ( 1 heten napi 3 alkalommal) tekeres utan, egyszer 18 km bicigliztem. Azota fáj jobb làbam meg a derekamnàl jobb oldalon. 2 hónapig nem tudtam edzeni se meg biciglizni sem. Voltam orvosnàl azt mondta h nincsen baj csak megeroltettem. Lehet abba kellene hagynom a szobabiciglizést? Járt már valaki így?
2019. márc. 21. 11:25
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
1 hèten 3 xor 16 km
2019. márc. 21. 11:27
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
*szobabicikli
2019. márc. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet csak rosszak a beállítások, de ennyi infóból ezt nehéz megmondani.
2019. márc. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mióta csinálod ezt? Nem lehet, hogy hirtelen sok volt? Nyújtottál utána rendesen, illetve közben? Én is tekerek, de kint, a szabad levegőn jobban szeretem, de pár kilométer után, mindig leállok és pár métert sétálva tolom, hogy pihentessem/ nyújtsam a lábam. Otthon meg jönnek a rendes nyújtások. Hogy van beállítva a magasság?, esetleg túl alacsonyan ülsz? Ám, ez valami idegbecsipődésnek hangzik. Az ülés nem túl kemény? Tekerés közben nem volt kényelmetlen?
2019. márc. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az elejèn annyira fàjt hogy csak 2 db parnan ülni. Fàjt a jàrkàlás is. A nyújtásra gyanakszom h az volt kevès. 15 percenkènt megàlltam kb 5 ször vagy 6 szor. A buszon inkàbb àltam minthogy a kemèny ülésen üljek. Azóta nem merek tekerni csak 30- 40 percet. A fàjdalom újra előjött.
2019. márc. 21. 13:53
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj inkább vegyél egy normális kerékpárt, lehetőleg összteleszkóposat, ne ilyen @ar szobakerékpáron tekerj, gondolom a legolcsóbb fajta, amin semmi beállítási lehetőség nincs. Addig meg ne tekerj, amíg teljesen rendbe nem jössz, de azon a @aron meg végképp ne!
2019. márc. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Tudnàl nekem ajànlani 1 jót? Van rendes kerekparom de kèsőn érek haza munkàbol sajnos és sötètben nem szívesen tekernèk. Egyebkent Emagon vettem a szobabiciglit.
2019. márc. 21. 14:00
 8/11 anonim ***** válasza:
52%
#6 Ne az összteleszkóptól lesz egy bringa kényelmes, hacsak nem terepen akar vele menni az ember, teljesen felesleges, és még ott sem mindig indokolt.
2019. márc. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%

Utolsó!


Ha már nekem válaszolsz, és nem a Kérdezőnek, akkor megemlítem, hogy nekem fontos az összteleszkóp, gerincbeteg vagyok, és azzal minden gond nélkül körbetekerem a Velencei-tavat (Persze, mint említettem megállok, és pihentetek). Amin nincs összteleszkóp az engem üt.

Ha a kérdezőnek már pár alkalom után ilyen gondja van, akkor jobb ha elkerül minden felesleges ütődést, és merevséget. (Egyébként egy egészségesnek tűnő gerincet is üt a kerékpár, amin nincs minimum rugós nyeregcső, legfeljebb majd hónapok, vagy évek múlva jön ki a probléma, hacsak nem egy sima aljú teremben teker az illető....)

Én egy 12 éves simpla Mt-vel hasítok, szóval nem kell milliós nagyságrendben gondolkodni, és sokkal élvezetesebb kint, mint bent, egy merev beállíthatatlan szobakerékpáron. De ezt majd a Kérdező eldönti.


Kérdező!


Sötétben is lehet tekerni, csak megfelelő világítás, láthatósági mellény kell.

(Reggelente 5 km-ert a vonatig sötétben tekerek, hétvégén meg egy nagy túra)


De azért csak van olyan nap a héten, amikor tudsz világosban tekerni, nem?


Mint írtam én egy sima MT-vel tekerek. Az évek során shimano váltóval lett felturbózva, semmi extra, ja és persze duplafalú kerékfelnivel a nyolcasok elodázására, és kényelmes nyereggel.

Emlékszem amíg be nem "törtem", addig egy pár alkalommal leálltam, és állítgattam, amíg meg nem találtam a végső megfelelő ülés, és kormány magasságot.


Ilyesmi az enyém, ilyet ajánlok neked is kezdésnek:

[link]


Budapesten van az üzletük, be tudsz menni, és kitudod próbálni. E-magról, meg egyéb webshoptól látatlanban kipróbálatlanul ne vegyél semmit.

2019. márc. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%
A teleszkóp arra való hogy elnyelje az ütődéseket. Szobabicikli, mivel kereten vakon fut, mit kellene csillapítania? Szerintem csak kitörte a kérdező popsiját az ülés, valamint gyenge a gerincközeli izmok, gyenge a dereka. Kevesebbet kell edzeni és lassan növelni a távokat, valamint majd a nehézségi fokot később növelni.
2019. márc. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!