Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A váz kicsi nekem vagy a...

A váz kicsi nekem vagy a pedál vagy az ülés?

Figyelt kérdés

Nagyon nehezen tudom eldönteni. Amikor tekerek, akkor a lábam sosincs nyújtott helyzetben, szinte derékszögben állnak és ez megterhelő, érzem is. Viszont ha feljebb állítom az ülést, akkor 1) nyújtózva ér csak le a lábam, ha megállok és tekerés közben ugyanúgy nem elég, mert így is hajlított a térdemnél, 2) nem is tudom nagyon feljebb állítani az ülést, mert akkor már kiesik a helyéről.


Létezik, hogy a pedál mérete lenne kicsi? Hosszabb pedálokat lehet egyáltalán venni? Vagy a váz lenne kicsi? De ha nagyobb vázat veszek, akkor megint az lesz a baj, hogy csak nyújtózva ér majd a lábam, ha meg kell állnom, ez így normális?



2019. márc. 21. 15:52
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Jól beállított bringáról nem is szabad leérnie a lábadnak, ha a nyeregben ülsz. Fizikai képtelenség. Vagy tekeréskor van nyújtva a láb, vagy a földön. A kettő együtt nem megy, ahhoz földig érő pedál kéne.

Megállás előtt felállunk, úgy rakjuk le a lábunk. Teljesen nem kell nyújtva lenni a lábadnak tekeréskor, csak majdnem. Ha kihúzott nyereggel is kicsi, akkor kicsi a váz. Vagy a nyeregcső, de azt gyárilag megfelelőt szoktak rakni a bringához. Írj magasságot és vázméretet!

2019. márc. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Na jó, de akkor nekem ezek szerint bitang nagy váz kell, amit egy kicsit furának tartok, mert szerintem így is az átlagnál nagyobb vázzal tekerek. Különben 180 cm magas vagyok, a mostani vázam mérete fogalmam sincs mekkora (nincs ráírva semmi), de szerintem átlagos vagy annál egy kicsivel nagyobb kb. Mekkora vázat javasolnál?
2019. márc. 21. 16:12
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyébként a kerék átmérője számít? vagy adott vázra csak adott nagyságú kereket lehet felrakni?
2019. márc. 21. 16:12
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja és bocs, még egy kérdés: A megállás előtti felállást hogyan érted? A pedálokra nehezedsz és amikor billenne oldalra a kerékpár, akkor a földre teszed a lábaidat? Ez nem veszélyes?
2019. márc. 21. 16:14
 5/9 anonim ***** válasza:
A felső cső nyeregcső hossza adja meg a méretet , nézd meg ábrákon hogy kell mérned . Eltérő a lábak hossza minden embernek .
2019. márc. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A kerék átmérője nem számít. Adott vázba általában adott kerékméret való. Mivel pedál-nyereg távolsággal van gond, a keréknek semmi köze hozzá.

A szükséges vázméret kerékpár típustól függ. A gyártó szokott megadni táblázatot. Van ahol cm-ben adják meg a méretet, máshol csak S,M,L,XL jelzések vannak, mint ruháknál. Itt egy általános útmutató:

[link]

A megállást így értem, igen. Miért lenne veszélyes? Sokkal biztonságosabb, mint nyeregben ülve megállni (jó beállításokat feltételezve).

2019. márc. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a linkeket. Arra gondoltam, hogy ha nem ér le a lábam, akkor az veszélyes lehet, nem? Pl. piros lámpánál amikor nem szállunk le a nyeregből, akkor nem egy életbiztosítás lábujjhegyeken árva várakozni, de lehet hogy csak túlgondolom, mert nem ezt szoktam meg.
2019. márc. 21. 19:21
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
De ezt mondom, hogy leszállsz a nyeregből. Egyik láb alsó holtponton, másikat lerakod, beállsz a nyereg elé. Amíg állsz, a pedált felhúzod lábbal, hogy induláskor egyből hajtani tudj. Indulásnál a pedálra nehezedve visszaülsz, és már lendületben is vagy. Mivel testsúllyal indítod a bringát, még jobban ki is tudsz lőni. Nincs olyan jól beállított bringa, amiről ülve leér a lábad.
2019. márc. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

Az ember segge nincs az üléshez ragasztva a bringán. Megállásnál le kell onnan kászálódni, nem olyan borzalmasan megterhelő művelet. Éppen az ülésen maradva és lábujjhegyen billegve lehet nagyot zakózni álló helyzetből.

Hozzátenném, úthibáknál is illik kiállni a nyeregből. A kocabiciklis egyik fő ismérve a folyamatos nyergen punnyadás és a gödröknél onnan lepattogás jajgatva.

A megállás utáni elindulásra is jobb a nyomaték, ha nyeregből kiállva indítasz.


A megfelelő ülésmagasság ökölszabálya, hogy akkor jó, ha a nyeregben ülve nyújtott lábbal a sarkadat tudod a pedálra tenni.

Így a talpad megfelelő taposó részét (a lábujjaid töve alatti párnás rész)a pedálra helyezve egész enyhén hajlott térddel taposol a pedál alsó helyzetében.

2019. márc. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!