Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hobbistaként érezhető egy nem...

Hobbistaként érezhető egy nem neves gyártó, és neves gyártó karbon váza közti különbség?

Figyelt kérdés
Illetve egy régebbi carbon váz illetve újabb karbon váz közti különbség?

2019. márc. 27. 21:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen. Persze nem mindegy,hogy milyen hobbista az illető.

Aki megy és érdekli az eredmény az érezni fogja különbséget.

Aki csak megy és magának versenyzik az nemfogja érezni. De nem

is érdekli.


Tudod ez kicsit tudatalatti. A céltudatos hobbysta:A carbon könnyü és merev és biztosan jobb leszek vele mert ez+az.

A hobby hobbysta:A carbont használják a profik biztosan jó,á ott egy fagyis milyet szeressek ma?


Mindkettő hobby.

Én is nagyon szerettem volna carbon vázat de mivel csak 1x jutottam be az első 100közé, rájöttem,hogy nem igazán lenne hasznomra.



Régi vs.új tegyúkfel,hogy a régebbi nincs elöregdve. Akkor a suly a lényegi különbség. A régi vázaknál nagyon rámentek a suly csökkentésre. A modernek könyebbek ugyan de a lényeg az hogy merevebbek.

Ezt sprint esetén érezheted.

2019. márc. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Áhh értem. Pszihikális részt értem, de pl megéri több pénzt áldozni egy neves gyártó karbon vázért vagy a nem annyira neves váza is megteszi? Sprinteknél érezhetőbb a különbség?


Nem versenyzek, hobbyként élvezetből használom. Ha olyan a kedvem városnézős tempó, ha olyan a kedvem sprint, sportosan, Lényeg h kényelmes legyen és az országúti gyorsasága egy jó szett precizitása.

2019. márc. 28. 21:19
 3/4 anonim ***** válasza:

A karbon vázak egyis sajátossága,hogy nem a gyártó gyártja.

Azaz valaki bérgyártjaneki adnak gépet,anyagot,technológiát,minőség ellenörzést.

Tehát egy neves gyártó nagy valószínüségszerint ugyan azt a vázat adja drágábban mint a kevésbé neves.

Ezeknek maceras utánajarni de sokat lehet vele sporolni.


A sprint. Ez pedig olyan mint a gagyi teló ami elveszi az erőt tekerésből...egy trekingnél...mert ott ez a szempont.

Ha nem hajszolod a másodperceket akkor nem érdekes,hogy elmegy az erő,meg mennyire merev. Nem tekersz olyan intenzitással,hogy valóban számitson.

2019. márc. 29. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! Választ kaptam a kérdéseimre :)
2019. márc. 30. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!