Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Shimano alivio váltó?

Shimano alivio váltó?

Figyelt kérdés
Vettem egy új kerékpárt, szinte alig használt, szerintem minden okés rajta, azonban a váltó aggaszt. Shimano alivio és ha jól láttam műanyagból van. Ez mekkora gond? Illetve az lehet gond, hogy aluvázas? Válaszokat előre köszönöm.

2019. ápr. 4. 22:14
 1/9 anonim válasza:
Szia! Az alivio egy frankó váltó, szerintem teljesen megbízhatóan teszi a dolgát. Az új szériával nincs tapasztalatom, viszont régen sokáig azt használtam elől-hátul, soha nem volt vele semmi baj. Az hogy a váltókar és a görgő műanyagból van ne aggasszon, általános használatra több mint megfelelő. Az alumínium pedig a legoptimálisabb vázanyag szerintem, nem véletlenül lett az arany sztenderd a bringasportban. Szóval ezek miatt nyugodtan tekerhetsz.
2019. ápr. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A våltókar burkolata testfedése max műa a kanál meg a forgói fémek . Eddig a tourney alap is az volt ...
2019. ápr. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az nem zavar, hogy a kar miből van, inkább az, hogy a kanál. De ha csak a burkolat van műanyagból akkor jó ezt is tudni.
2019. ápr. 5. 00:15
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem verseny/sport alkatrész de parkba,munkàba,piacra járni oké.

Sőt lazább turázás is válalható vele.

A shimano maga is mtb stilusu biciklizésre ajánlja bármit is jelentsen.


Az alu váz pedig mamár kb:alap váz anyag. Van jobb is de még normalis áron az alu kiválló.

2019. ápr. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Wadmalac ***** válasza:

Az Alivio egy jó szett. Pontos, precíz, nem is nehéz, kényelmesen használható és nem is csúnya.

A nagy terhelés alatti váltásokat nem tolerálja, viszonylag hamar válnak kotyogóssá a váltók párhuzam-tagjainak tengelyei.

Kényelmes túrázással, városi tekergészéssel éveket leszolgál gond nélkül, de mondjuk durva terepezéssel ki lehet gyorsan nyírni.


A váltógörgőkön kívül egyik modelljében sincs nagyon műanyag, legfeljebb műanyagnak tűnő matt fekete bevonat.


Melyik van amúgy? Mert volt pár generáció.

[link]

[link]

[link]

[link]

2019. ápr. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Alex Fly ***** válasza:

Az Alivio teljesen jó szerkezet. Anno úgy pozicionálták, hogy ez az a rendszer, amivel tényleg ki lehet menni a terepre; a jobb évjáratai tulajdonképpen csak a tömegükben térnek el az XT-től...

Az alumínium pedig ma már a legelterjedtebb, kutyaközönséges vázanyag. Nem a legalkalmasabb erre a célra, de normál esetben teljesen jól használható.

2019. ápr. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

3 bicikli van itthon, mindegyiken alivio van.

1-et cseréltem eddig, baleset miatt.

nemkevés kilométert tettem beléjül....

vannak műanyag alkatrészek rajtuk persze, de aminek fémnek kell lenni az fém.

A kanál is fém

2019. ápr. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ma volt olyan, hogy 2-őt is kellet kapcsolnom, hogy egyébként váltson. Ez nagyon idegesítő. Csak nem tudom mennyi egy használható váltó.
2019. ápr. 7. 00:39
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor szharul van beállitva. Tavasszal érdemes elvinni szervízbe ha télen állt.
2019. ápr. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!