Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen előnye van annak ha...

Milyen előnye van annak ha egy bicikli nem hat, hanem hét, nyolc vagy kilenc sebességes váltójú? Mikor érdemes fejleszteni és miért?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 7. 12:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Több sebesség:

-Finomabban választható áttétel.

-Nagyobb áttételtartomány lehetséges.


Hátrányok (Feltételezem, hogy láncváltóról beszélsz és nem agyváltóról :)):

-Minél több sebességes a lánc, annál vékonyabb, rövidebb életű és drágább.

-A lánckeréksor is drágább a több sebességeshez.

-Drágább egy új váltó, ha elromlik vagy megsérül.


Szerintem nézd meg, hogy mi a legkisebb és a legnagyobb áttétel a biciklin és gondold végig hogy szükség van-e nagyobbra/kissebbra.

Ha gyakran érzed úgy, hogy az egyik sebességben túl nehéz tekerni, egyel lejjebb váltva meg már túl könnyű, és szeretnél egy köztes sebességfokozatot, akkor is elgondolkozhatsz rajta.


Nekem amúgy 1x9-es van 36:11 és 36:36 közötti áttételtartománnyal, ami nekem bőven elég.

Városban használom, gyakran nagyon meredek lejtőkön is, és sík terepen szeretek gyorsan (30 km/h felett) tekerni.

2019. ápr. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Régen sok 18 sebességes (3 x6) mountainbike volt, ha az volt a legolcsóbb és a legmegbízhatóbb rendszer a vastagabb lánc miatt akkor miért árulnak már csak 21 vagy több sebességes mountainbiket?
2019. ápr. 7. 12:53
 3/6 Alex Fly ***** válasza:

Az előzőekhez még hozzátenném, hogy a kazettás rendszer csak 7 fokozattól felfelé érhető el...

A 6-7-8 fokozatú váltók ugyanazzal a láncszélességgel működnek, az ultrakeskeny láncok csak efelett jönnek.

2019. ápr. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 IronYpetya ***** válasza:

#2: most tényleg indoklásra szorul? Az volt a "legolcsóbb" és "legmegbízhatóbb"? Kit érdekel, ha teljesítményt hajszolnak? A legolcsóbb és megmegbízhatóbb közlekedés a gyaloglás. Minek a kerékpár? :D De viccet félre: te feltehetőleg főként anyagi okokból kerékpározol. Nem csak a hozzád hasonlók tekernek nap mint nap, egy kis empátiával erre rájöhetsz.


A 3-as pedig remélhetőleg megnyugtatott válaszával, hogy azért nem akarnak kizárni a kerékpáros világból, ha te 6-ost tudsz hajtani, akkor is lesz még hova menned a legolcsóbb és megmegbízhatóbb láncokért. :)

2019. ápr. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sajnos tényleg nem nagyon kapni már 6-ost, de azért előfordul hozzá alkatrész, csak nincs semmi választék. Nekem még 10 sebességes biciklim is van itthon, kettő, és használom is őket néha, na ahhoz már tényleg nem kapni semmit.


Amúgy szerintem nincs olyan hatalmas különbség a 6-os meg 7-es rendszerben a láncok élettartama között.

2019. ápr. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Alex Fly ***** válasza:
A hatos rendszerek a menetes agyakkal együtt pusztulnak ki -habár igaz, hogy 7 és 8 fokozatú racsnit is lehet kapni, de 7 fokozattól már lehet kazettásat is használni, ami jóval tartósabb és megbízhatóbb.
2019. ápr. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!