Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A downhill sportban a profi...

A downhill sportban a profi sportolók estek már törtek össze biciklit életük során? Mennyire veszélyes sport ez meghalni lehet benne vagy megvéd a védő ruha meg a sisak?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 13. 13:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Gizmo fénykorában összetört egy GT carbon lobot.

Meg a neten láthatók törött vázak/bringák. (Pinkbike)


Olyat ne hallottam,hogy valaki meghalt volna de olyat igen,hogy lebénult. De az régen volt,a nyakmerevitős idők előtt.

2019. ápr. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tothp ***** válasza:

Biciklit, magukat, a környező "tereptárgyakat" szerintem 10-ből lefalább 6-an már törtek.

A maradékot mert alig jegyzi a sportág. Itt óvatoskodva nem lehet nagy eredményeket elérni.

2019. ápr. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Magát a vázat azért nehéz eltőrni,ha egy kiforott,jól megépitett váz. Van valamennyi élettartama is. A friss,kiforratlan illetve öreg vázak "szoktak" törni.

Amikor Gizmo törte a lobot akkor a carbon technologia nem volt annyira mindennapi mint ma. Mint szponzorált versenyző megkapta aztán tolta neki.


Az alaktrész törés pedig annyira mindnapi,hogy nem erdemes vele foglakozni. Nekem is volt kormány. Havernak monoblok. Masiknak teló.

De pl:én személyesen váztörést csak 1x láttam...de az egy sz@r vaz volt,ott számitani lehetett a törésre (de 13-15évesen pont nem ez érdekelt)


Amúgy a váztörés leginkább az orszagutisoknál van.

Volt olyan,hogy Cippolini 6vázat lezuzott 1évben.

Ott nincs csillapitás,rugoutak,a gumi után egyaz egyben kapja váz a terhelést/feszültséget.

Esésnel pedig halomba a többi bringást.

2019. ápr. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!