Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ti milyen komputert használtok...

Ti milyen komputert használtok kerékpározáshoz?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 14. 12:59
 1/8 anonim ***** válasza:
32%

Olyat használok mint 20 évvel ezelőtt amikor megvettem magamnak az első saját fizetésemből egy használt Csepel országútit: semmilyent. Felesleges kiegészítőnek tartottam mindig is, pénzkidobásra jó, aki komolyabb bringás (de nem versenyző) annak nem kell olyan eszköz ami méri a pedál fordulatot és pulzust. Az amatőrök és a divat bringások megveszik a legbonyolultabb, számukra megengedhető legdrágább komputert mert a mérési eredmények és a statisztikák nézegetése nekik óriási örömöt okoz. De edzettségük az már kevésnek van közülük.

A versenyzőknek már szükségük van edzéseken is kerékpáros komputerre, de ők nem 5000 forintos bóvli Cateye Velo komputert használnak.

2019. ápr. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

VDO x2.

Hobby használatra jó. Nincs teletömve mindenféle fölösleges funkciókkal. És 2bringához használható.

2019. ápr. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
10%
#1 minek bringázol akkor? Szerintem felesleges pénzkidobás, ott van a két lábad azzal is lehet haladni.
2019. ápr. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#3 Nem értem a kérdésed. Felhozok neked egy példát, hogy megértsed az első válaszom lényegét. Amikor még megvolt a Csepel országútim évekkel ezelőtt, felmentem vele a János-hegyre, egy sportosabb cipőben, pamutpólóban, egyszerű rövidnadrágban. Csak tartottam a saját tempómat, nem gyorsítottam, mégis megelőztem két mountain bikeost, akiknek emelkedőkre való áttételes kerékpárjuk volt, első teleszkóppal, terepgumival, komputerrel a kormányon, megvolt a kerékpáros mez is rajtuk. Láthatóan nem volt szűk az anyagi keretük, de kár volt elszórni ezekre, ha alig bírnak menni. Olyan pocsék kondíciójuk volt, egy lassan futó ember is megelőzte volna őket.

A példám azt próbálja szemléltetni, hogy nem leszel attól jobb kerékpáros, hogy minden vackot megveszel a drága, márkás meztől kezdve a komputerig. A jó meznek egyébként van értelme az izzadtság elvezetés és szellőzés szempontjából ezt nem tagadom. De mi az a plusz, amit egy komputer képes adni egy rossz erőnlétben lévő amatőrnek, vagy egy szintén rossz erőnlétben lévő divat bringásnak? Arra lenne jó, hogy kissé hatékonyabb edzéseket csinálhatsz egy komputerrel. Van több ismerősöm aki teker, fél milliós xc kerékpárja van az egyiknek például, rendszeresen jár a hegyekbe, terepre, nagyon jó edzettsége van, tényleg komoly kerékpáros. Nincs komputere, csak egy erős reflektora, mert éjszaka is nyomja néha.

2019. ápr. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én szeretem tudni hogy mennyit megyek, látom rajta az időt. És igen, felesleges egy amatőrnek több tízezret rááldozni egy komolyabbra. És ne a minimálbérből induljunk ki, ha valaki keres eleget akkor nem azt fogja nézegetni hogy mennyibe kerül, hanem ha tetszik neki akkor megveszi. Persze a csóróbbak irigykedve néznek az ilyenekre, akár jobb kondícióval, de ez nem fogja őket érdekelni.
2019. ápr. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Aldi-s. Bikemate. Vezeték nélküli. Sebesség,aktuális sebesség, celsius, megtett km,idő. Ezeket használom
2019. ápr. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Alex Fly ***** válasza:

Filléres lidlis jószág. Természetesen a drótos verzió, ebben a kategóriában a vezetéknélkülivel csak a baj van.

És az első kommentelőnek: ha megyek valahová, akkor szeretem tudni, mennyi van még vissza a célig... És időnként a sebesség kijelzése is jól jön, ha szabályosan akarok közlekedni (tudom, te soha nem léped át a sebességhatárokat, minden műszer nélkül is pontosan tudod, hogy nem hajtasz-e túl gyorsan)...

2019. ápr. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Kizárólag Cateye. 20 éve csak ezt a márkát veszem.
2019. ápr. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!