Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Országúti vs cyclocorss kerékpár?

Országúti vs cyclocorss kerékpár?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy kerékpárt. Országútin gondolkodom esetleg cx en. Aszfaltra (utóbbit jól járható földútra is) Viszont ezek a bringák mennyire bírnak azt, hogy 115kg vagyok? Mindig sportoltam,szóval nem súlyfelesleg leadás a cél. Montit nem szeretnék, de ha ezek gyengék akkor elgondolkodom rajta. Igazából hosszabb távon tekerni kellene (rendszeresen) esetleg hátizsákos túra. Keret 350 ezer.

2019. ápr. 20. 09:15
 1/3 TR75 ***** válasza:

~350 ezer például az Author Ronin.

[link]

Cro-mo acélváz, hajlított kormány, (mechanikus) tárcsafék, Tiagra váltószett, csomagtartószem hegyek.

Én is bringát keresek, hasonló célból, gravel bike (adventure bike) kategóriában (kicsit kényelmesebb vázgeometria a cx-nél).

Sok ilyen bicajt alumínium vázzal gyártanak, de hosszú hezitálás után én letettem az aluról, mert ugyan látványosan olcsóbbak (220-230 ezer körül már kapni alu vázzal és villával, olcsóbb szettekkel), de tartok tőle, hogy az alumínium elfárad és megnyekken (115-120 kilóig ajánlják az átlagos bicajokat, amiben benne van a bicajos a bicajjal és a csomagokkal).

Az acél viszont acél, nehezebb (az a plusz másfél-két kiló az alumíniumhoz képest szerintem ebben a kategóriában nem számottevő), de nem jegyzi meg a mechanikai használódást.

Az is lehet, hogy neked tényleg jobb lenne egy robusztusabb mountainbike (a 29er-ek alkalmasabbak aszfaltra, mint a hagyományos montik), esetleg átalakíttatod hajlított kormányra, vagy teszel rá kormányszarvat a kényelmesebb fogás miatt.

2019. ápr. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 szlory ***** válasza:

CX vagy gravel jöhet neked is. Bírni fogja. A gyári kerekek az esetben, ha rendesen terepezel, szűk keresztmetszet lesznek, elkezdenek majd 8asba mászni. De egyrészt szerintem nem hajtod majd ilyen szinten (ha most kezded, akkor főleg nem), másrészt pedig ez benne van a pakliban. Ha majd kialakul és túl gyakori lenne, akkor szépen tolsz alá tuningot.


Az Author Roninja jó választás. A másik ilyen a Cube NuRoad lehetne, annak ugyanis átütős kerekei vannak, alu váz-karbon villa, elfogadható shimano szetttel és tektro fékkel. Utóbbi szerintem masszívabb, előbbi talán kényelmesebb és lehet, hogy szexibb is (bár talán nehezebb). A roninról és a nuroad-ról is írtak magyar teszteket is, vagy teszteld magad. :)

2019. ápr. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 TR75 ***** válasza:
Több helyen is olvastam a Triban 520-as bringát ( [link] mint ár-érték arányban jó választást. Élettartam garancia a vázra, tárcsafék, 105-ös váltószett. Ami nekem nem tetszik benne, az az, hogy max. 36-os külsőt fogad (bár túlnyomórészt aszfalton ez nem gond).
2019. ápr. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!