Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mekkora súlyt pakolhatok...

Mekkora súlyt pakolhatok maximum hátsó csomagtartóra? (Nem a csomagtartó teherbírása a kérdés, hanem a kerék alatta menynit fog elbírni)

Figyelt kérdés

A járgány egy bg helix 3.0

én nyomok ~110kg-t, és nagyobb csomagot szeretnék rakni a hátsócsomagtartóra (mondjuk 4-50kg-ot), ennke milyen előfeltételei fannak? A kerék duplafelnis (a gyári).

Ballaszt gondolom nem számít, de mekkora nyomású gumi kell?



2019. máj. 22. 12:22
 1/6 tothp ***** válasza:

A kerék sokat kibír, ha rendesen össze van rakva.

Cargo 2 keréken, nem túl durva kerekekkel(agyak felnik nem tlméretezettek) nálam gurult már 180-190 kilós összsúllyal. 1,75 colos 6bar-os minőségi gumikon

2019. máj. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, iránynak jó. Mert azt tudom, hogy a kerékpárom 125-re van hitelesítv,e de igazából mminden középkategóriás jármű annyira van, és a régi járgányokra is felraktak 40kg krumplit, vagyis bíznék abban hogy a maiak sem gyengébbek :D
2019. máj. 23. 10:16
 3/6 tothp ***** válasza:

Alap dolgok:


megfelően centírozott kerék

Duplafalú alufelni.

36-küllő


Ha racsnis, akkor az ne menetes, hanem kazettás legyen.

Gumi: 5-7 bar nyomású, nagy szövetsűrűségű, legalább 1,5 coll széles.

2019. máj. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Saját építésű 26 os monti kerekekkel ellátott kézikocsimon húztam már 400kg-os dió tuskót a falu egyik végéből a másikba kb 1.5km
2019. máj. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Meg se kottyant neki., Nekem annál inkább
2019. máj. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi tothp.
2019. máj. 24. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!