Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 162 kilós srácnak biciklit...

162 kilós srácnak biciklit vennénk ajándékba! Tippek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az egyik barátom évekkel ezelőtt autó balesetet szenvedett, és sajnos mivel több belsőszerve is nagyon durva sérülést szenvedett, el volt tiltva ezidáig minden jellegű megerőltető mozgástól. A baleset előtt nagyon sokat bicikliztünk együtt, és ő is vissza szeretne térni, azonban sajnos az előző biciklijei nem bírnák el a testsúlyát. (országúti, mtb)


Most hogy megkapta az engedélyt arra hogy ismét elkezdhet mozogni, szeretnénk meglepni egy olyan géppel amire ő is boldogan ráülhet anélkül hogy aggódnia kellene amiatt hogy összeszakad alatta.


Valaki esetleg tudna tippet adni ezzel kapcsolatban? Páran haveri körből összedobnánk rá a pénzt, olyan 600ezer körül gondoltunk rá, azonban nem olyan hatalmas probléma hogy ha több.



2019. máj. 24. 17:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Basszus, de rendesek vagytok :D. 600 ezret összedobtok csak neki... bár nekem lennének ilyen barátaim :D.
2019. máj. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 szlory ***** válasza:

Gratulálok a srácnak a második születésnapjához és a haverjaihoz!


3 dologgal szeretnék segíteni.


1) A konkrét. Jellemzően pedelec oldalon vannak ilyen túltervezett bringák. Cube Reaction HD valahol 1.1milla körül van sajna, de kapható hazánkban is. A Schauff Sumo Off-road németből behozós, SLX szettel 850e körül. Van abból is elektromos.


2) Tényleg agyaljatok picit az elektromoson. Neki sokat tudna segíteni a fittsége visszaszerzése során a rásegítés. Ha bármikor elfárad, piheg, rákapcsol és minden oké, nem ég a pofája és ami fontosabb, nem erőlteti túl magát.


3) nagyjából merev vázasok jöhetnek szóba, a telók nem igazán bírnak ilyen terhelést. a vázszerkezet, a fékek, a kerekek - ezeket akár külön építéssel is meg lehet csinálni, nem boltiban gondolkodva, csak megfelelő műhelyt kell megbízni. Downhill kerekekkel, átütőtengellyel, downhill vagy enduro fékekkel meg egy masszív teleszkópos villával sok vázat át lehet építeni ilyen célra. A srácnál inkább 26" vagy 27.5" kerékméretet tippelnék, nem erőltetném a 29-est, hacsak nem nagyon magas.


Szólj, ha segíthetek még.

2019. máj. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ennyiből nem biztos, hogy kijön valami normális. Kicsit kevés a keret.
2019. máj. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én 145kg voltam "csak" én poénra vettem es mivel fat voltam, fat bringát vettem :D de fél év es 30kg mínusz után lecseréltem egy 29"-esre.
2019. máj. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A Cube márkát még átbeszéljük, eléggé minőséginek tűnik. A gumikkal esetleg nem lehet probléma? A legtöbb köpeny max 100-120 kilót bír ki papíron.
2019. máj. 24. 23:29
 6/14 anonim ***** válasza:

140 kilósan olyan elliptikus trénert vettem ami csak 100kilót bír ki. Papíron legalábbis. Kemény 40ezer forintomba került és még csak egy hangot sem adott ki alattam. :O Azóta fogytam vele majdnem 30kilót és azóta is kitartóan használom.

Ugyhogy nem biztos, hogy tényleg annyit bír csak ki amennyit írnak.

2019. máj. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ezek a terhelési adatok mindig alálőnek a valós teherbírásnak. 130 kg felett kezdtem hajtani egy közönséges cross trekkinget, és volt, hogy még jól megpakoltam csomagokkal túrázáshoz. A fat bikeon én is elgondolkodnék, mert teleszkóp nélkül is viszonylag kényelmes, nagy igénybevételre tervezett vázzal. Bár aszfaltra nem épp ideális. Esetleg egy acél vázas gravel/adventure bike is megfelelhet szerintem.
2019. máj. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
+ az oké, hogy 1 kerék papíron 120kg ot bir ki, de 2 kerék van, az egyből csak 60kg kerekenként.
2019. máj. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Fat bike kell. És én helyetekben beszélnék 1szerelővel,meg a sraccal is lehetőleg egyszerre. Hogy képben legyen mindenki,mert szép a meglepetés de...ne löjjetek mellé,ha nem muszály.


Vagy esetleg előbb fogyni kellen egy keveset (vagy többet) és utána bringát venni.

2019. máj. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Végül a családja is erőteljesebben fellépett, így jó esélyel egy CUBE STEREO HYBRID 160 AT 500-as középmotros e-bicót fog kapni. Extra strapabíró, 2,6mm vastag, valamivel sűrűbb mintázatú dh gumikat beszéltünk hozzá , valamint egy picit tuningolt hátsó teleszkópot, ameddig nem esik vissza az előző 70-80 kilójára a srác. Esetleg ez így valamennyire jónak tűnhet? Lehet hülyeséget írtam, a csapatban én a csak a nagyszájú vagyok, nem a hozzáértő. :D
2019. jún. 13. 05:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!