Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért nem megy gyorsabban a...

Miért nem megy gyorsabban a biciklim?

Figyelt kérdés
Nos van egy Kellys TNT 10 biciklim amit màr lassan 1 éve hasznàlok. Több mint 20 éve aktívan taposom a pedàlt, de még is a minap egy idősebb hölgy könnyű szerrel megelőzött a bicikli trasszàn. A belem kitekerve se tudtam tartani vele a tempót max vàltàsi sebességgel. A hölgy szinte alíg tekerte a biciklit, de a sebesség óriási eltérés volt az enyémhez képest. Jól megfigyeltem és nem elektromos bicikli volt. Egy sima MTB-vel rendelkezett noha a hàtsó fogaskerekek mérete sokkal màs volt mint az enyém. A kérdésem az lenne, hogy miként tudnàm elérni, hogy a 25/27kmh többel tudjak szàguldozni kevesebb megterheléssel? Mit cseréljek le a biciklin?

2019. jún. 4. 16:44
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Fizikumom jó bàr a bicikli a legnehezebb fokozatban is olya a hajtása mintha a legkönnyebbe tenném.
2019. jún. 4. 16:52
 2/20 Alex Fly ***** válasza:

Az általad említett kerékpár áttételtartománya terepre lett optimalizálva, a flaszteren ennél nagyobb áttételeket használnak.

Ha a hajtóművet kicseréled egy trekkingre, amelyiken a nagytányér 42 helyett 48 fogas, az sokat jelent. Emellett hátul a sor esetén is lehet a 12 helyett 11 fogú a legkisebb fogas, ebben az esetben a leghosszabb áttételed 42/12 helyett 48/11 lesz, ami már jelentős különbség.

Nagy valószínűséggel a tányérok, sor és lánc mellett az első váltó is cserés, hogy kezelje a nagyobb tányért...

2019. jún. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Esetleg tudnál nekem linkelni az alkatrészekről valamit amivel gyorsabb lenne? Mert ha igen akkor be is rendelném hozzà. Nagyon hàlàs lennék érte!
2019. jún. 4. 17:26
 4/20 A kérdező kommentje:
Meg a hölgy guruló helyzetbe valami nagyon recseget elég hangosan valami ketyegő vagy mi lehetett a fogaskerékbe. De több bicajon hallottam ezt.
2019. jún. 4. 17:31
 5/20 anonim ***** válasza:

Agyváltós lehetett a nő bringája, azok különféle módon ketyegnek menet közben is.


Kicsit számolgattam, 2,2 m kerék kerülettel, elöl 42-es tányérral.

Hátul 12 foggal, 30-as tempóhoz 65-ös pedálfordulat kell.

Hátul 14 foggal, 30-as tempóhoz 76-os pedálfordulat kell.


Tekintve, hogy az 1-2 legkisebb lánckerékkel előbb-utóbb morogni kezd, hisz alig van használatban, és az ember kerülni kezdi, nézzünk egy következő fokozatot:

Hátul 16 foggal, 30-as tempóhoz már 87-es pedálfordulat kell.


A magam példájából is tudom, hogy nem mindenki szeret nagyobb pedálfordulattal csapatni. Tehát, ha az a problémád, hogy nem tudod már kényelmesen növelni a pedálfordulatszámot (de a nyomatékkal bírnád egyébként), akkor le kell cserélni a hajtóművet egy 48-as nagytányérosra. Persze ezzel jár majd a lánc és hátsó lánckerék cseréje is, mert a már bekopott alkatrészek nem fognak dolgozni a vadiújjal.


"Mert ha igen akkor be is rendelném hozzà"

Van szerszámod? A hajtómű és a hátsó lánckerék leszedéséhez kell összesen 3 célszerszám. Ha ezek nincsenek, egyszerűbb és szenvedésmentesebb egy szervízben felrakatni. (bár alapvetően a házi szerelést szoktam propagálni :))

2019. jún. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Itt van tőlem nem messze egy bicikli szervíz. Gondoltam beviszem oda a màr tulajdonomba lévő alkatrészekkel.
2019. jún. 4. 23:10
 7/20 A kérdező kommentje:
50 fogas nagytàngyéros nem lenne még jobb?
2019. jún. 4. 23:13
 8/20 anonim ***** válasza:
Nyilván, elviekben tehetsz rá versenybicigli hajtóművet is, 52/42 fogszámmal, de akkor a meredek emelkedőknél szűk lehet a választék. És van olyan biciglibolt, ahol merészebb szerelési díjakkal honorálják azt, hogy nem náluk rendeled meg az alkatrészt :)
2019. jún. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Akkor maradok a 48/11 nél remélem jelentős változás vàrható.
2019. jún. 4. 23:44
 10/20 anonim ***** válasza:

A gumicsere is javithat a sebességen.

Meg az ülés pozició.

2019. jún. 5. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!