Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Sport, mozgás » Kerékpározás

A kérdés
bJohnvHUN nevű felhasználó kérdése:

Kerékpár féktárcsa betétet ki lehet úgy cserélni hogy nem ugyanolyan méretű betétet rakok vissza, hanem olyat ami nagyobb fék felülettel rendelkezik?

Persze márkán belül maradnék természetesen, ha a csere lehetséges. Csak nem értek ennyire a tárcsafékekhez, és utána olvasva sem találtam erre vonatkozó írást.

Keress kérdéseket hasonló témákban: kerékpár, fék, fékbetét, tárcsafék, bicikli, Shimano

jún. 12. 23:36  Privát üzenet  

A válaszok

Nem.

Az adot pofàknak van egy adott mérete ami nem nagyon változtatható a féknyereg kialalkitás miatt.

A fékhatás mértékét a a pofa anyaga változtathatja ami lehet:fém,félfem,műgyanta. Meg amit a gyártó kitalál.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont jún. 13. 06:57 Privát üzenet
Wadmalac nevű felhasználó válasza:

A tárcsa szélességéhez stimmel a betét mérete a kerék sugár irányában, tehát arra hiába növelnéd a méretet, az már a tárcsa küllőin fogna. És nem is fogna jól, mert nem a közepét nyomná a munkahenger.

Oldalra meg nem tudsz méretet növelni, a nyereg akkora, amekkora.

Amivel játszani tudsz fékerő ügyében, az a tárcsaátmérő, tárcsa és-vagy a betét anyaga. Esetlegese eltérő hidrós fékkar, ami más méretű dugattyúval rendelkezik.

Csak itt gyártónkénti keverésnél a fékfolyadék típusának mindkettőhöz stimmelnie kell.

A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/2Időpont tegnap 11:30 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mechanikus féktárcsám nyikorog, mi lehet az oka? (többi lent)
A féktárcsa tisztítónak mi az értelme? Én eddig hóban/sárban használtam a biciklit, de sosem éreztem fékerő romlást.
Városi használat mellett tipikusan hány kilométert bír ki egy féktárcsa?
Hogyan tudom kicsavarni a biciklin a féktárcsát tartó csavarokat? Tektro tárcsafékről van szó.
Felszabályozott féktárcsa ugyanolyan biztonságos mint egy új féktárcsa beszerelése?
Mi a különbség a "sima" és a hullámos féktárcsa között? Lehet érezni különbséget a kettő között, ha mondjuk a méretük ugyanolyan?

Kérdések a Sport, mozgás rovatbólKérdések a Kerékpározás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!