Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi a különbség a mountain...

Mi a különbség a mountain bike, az országúti kerékpár, a city kerékpár és a trekking/cross között?

Figyelt kérdés

Árukeresőben nézegetek bringákat, mert nagyon szemezgetek valamilyen bicikli megvételével. Imádok bringázni, de nagyon régen ültem rajta sajnos. :(


Nézegetem ezt a 4 kategóriát, de kicsit mintha összemosódna és találnék köztük átfedéseket. Sok országúti bringa úgy néz ki, mint a mountain bike /végülis országút = hegyibicikli, ha úgy vesszük/. A trekking meg olyan, mintha a city kerékpárt és a mountain bike-ot olvasztották volna össze...


A triciklit és a BMX-et egyértelműen meg lehet viszont különböztetni. BMX-em volt 8-12 éves koromban, de lassan 35 évesen a fenti 4 kategória valamelyikét céloznám meg.


Van még a fatbike és a flixi. Előbbő gyakorlatilag mountain bike, csak vastag kerékkel szerelve? A flixi az micsoda?


Köszi előre az összes választ! :)



2019. jún. 13. 12:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Fatbike teló nélküli vastag gumis drága sznob marhaság , fixi egy lanckerék van hátul nulla fékek ami miatt ostobaság . City kiruccanós furavázas városi jargány , monti hegyi sport extrem bringa eredetileg A trekking kisebb túra aszfaltra meg csomagok szállítqsára jó sok felszerelés . A cross trekking kem3nyebb terep hosszabb túra és van teló legtöbb tartozék .
2019. jún. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
Szerintem egyszerubb ha utana olvasol,de en a montit ajanlom. Kenyelmes, egesz gyorsan lehet vele kozlekedni es jo terepre is. De mar vannak komolyabb kombok amik eleg dragak, de gondolom nem akadsz szaz vagy akar milliokat kolteni egy bringara xd
2019. jún. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Az ATB /all terrin bike/ is olyasmi, mint a trekking? Lehet vele terepre is menni, de városba/aszfaltra is jó?


Egyébként nekem olyan bringa kéne, amivel elsősorban városban közlekedek, pl. ha gyorsan le kell ugrani a városközpontba /gyalog 20-25 perc, kocsival 3-4 perc és olyan 3-4 km-re van/, eljutni biztosan A-ból B-be, elintézni egy kisebb bevásárlást, ugyanakkor ha terepre kell menni /nem annyira durva terepre/, akkor ne illetődjön meg a bicikli. :) Sárvédő és csomagtartó alap, hogy legyen rajta, csupasz bringát nem akarok.


Leginkább ezeken akadt meg a szemem:


[link]


[link]


[link]

2019. jún. 13. 13:40
 4/16 A kérdező kommentje:
Egy autó árát semmiképpen nem akarom biciklire költeni. :D Eredetileg olyan 30-40 ezret szántam volna biciklire, de félek, hogy picit többet kell rááldoznom, ha normális bringát akarok. A plafon mindenképp olyan 50-55 ezer körül van, ennél többet költeni semmiképpen sem akarok rá.
2019. jún. 13. 13:44
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de ennyi pénzért nem fogsz jó bringát kapni. 50ért a használt kínálat aljáról keresgélj, de tapasztalat nélkül könnyű kifoghatsz egy rossz állapotút.
2019. jún. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindhárom általad linkelt kerékpár gyárilag hulladék. Napi 3-4 km megtételére valók, boltig és vasútállomásig, és vissza, de semmi komolyabb.
2019. jún. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Mit értesz azon, hogy hulladék? Gyártót nézve vagy egyébként is?


Mennyit kéne bringára szánnom, ha egy normálisat akarok? Ha 2-300 ezret, akkor felejtős, lévén, hogy az autómat is majdnem annyiért vettem. Igaz, használt autó. Lehet, hogy bringából is a használtakat kéne becélozni.

2019. jún. 13. 17:53
 8/16 A kérdező kommentje:
Szóval elvből nem adok ki több 100 ezret bicajra, nehogy már annyiba kerüljön, mint a kocsim. :D Tényleg észszerűbb lenne cangából is a használtak között keresgélni, persze nem leharcoltat.
2019. jún. 13. 17:55
 9/16 A kérdező kommentje:

Amúgy az mit jelent, hogy "jó" bicikli? Mert pl. az autós témában is mondják, hogy "jó" vagy "nem jó" autó. Kinek mit jelent az, hogy "jó"? Pl. a Swiftet valaki nem tartja jó autónak annak ellenére, hogy megbízható, soha nem hagy ott és bármikor elvisz A-ból B-be. Valakinek csak a luxus Audi a jó autó. Valakinek jó autó egy Maruti 800 is.


Bringáknál mi a jó? Mondjuk ha engem simán elvisz a boltig/vasútig oda-vissza 1 nap akár többször is és nem esik szét alattam, az nálam már "jó"-t jelent.


Egyébként biciklimárkák közül szó szerint egyet sem ismerek, kivéve a KTM-et, de azt is csak a motorok miatt.

2019. jún. 13. 18:02
 10/16 anonim ***** válasza:

Mountain bike-> wrc.

Országuti->forma1.

City->smart.

Treking/cross->kisbusz.

Fixi->örökhajtós.


Fatbike->tundrajáró. Ja dagigumis mtb.

2019. jún. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!